Asitçi eniştenin 3.2 milyon lira tazminat ödemesi istendi 

İstanbul Ataşehir'de 4 yıl önce bir restoranda, teyzesinin kocası tarafından yüzüne asit dökülen çocuğa ilişkin tazminat davasında bilirkişi, sanığın 3.2 milyon lira tazminat ödemesini istedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Asitçi eniştenin 3.2 milyon lira tazminat ödemesi istendi 

17 Ekim 2015'te Ataşehir’deki bir restoranda Cihan Araçman, eşi ve baldızı ile aile yemeği yenildiği sırada oyun odasında oynayan baldızının çocuğu Y.K.'nın yüzüne asit atmıştı.

Olaydan sonra tutuklanan Araçman, 9 yıl 6 ay hapis cezası aldı. Anne I.G.'nin oğlu adına İstanbul Anadolu Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açtığı davada Y.K. için tazminat talep etti.

Dava dosyasına konulan 3. Adli Tıp İhtisas Kurulu raporuna göre, şimdi 7 yaşında olan Y.K.'nın yüzde 100 iş göremez durumda olduğu, göz kapaklarını açamadığı, ağzını da tam açıp kapatamadığı yer aldı.

Dosyaya giren bilirkişi raporunda ise Y.K.'nın maluliyeti nedeniyle ortaya çıkan zarar ve bakıcı giderleri tek tek hesaplandı.

Raporda Araçman’ın, Y.K. için toplam 3.246.179 TL maddi tazminat ödemesi gerektiği kaydedildi. Araçman’a ait Çerkezköy’deki bir gayrimenkule mahkeme kararı ile tedbir konuldu.