Aşı karşıtlarının mitingine valilikten izin çıktı: Kaymakamlık izin vermemişti

Aşı karşıtlarının mitingine valilikten izin çıktı: Kaymakamlık izin vermemişti
İstanbul Valiliği, aşı karşıtlarının Maltepe'de cumartesi günü yapacağı mitinge izin verirken, öncesinde kaymakamlık bulaş riski gerekçesiyle izin verilmediğini duyurmuştu.

'Büyük Uyanış Mitingi' adı verilen aşı karşıtlarının bir araya geleceği miting 11 Eylül Cumrtesi günü gerçekleşecekti. İstanbul Maltepe'de düzenlenecek olan mitingde Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak da bir konuşma yapacaktı.

Kaymakamlıktan izin çıkmadı

Maltepe Kaymakamlığı, İstanbul'da cumartesi günü yapılacak 'aşı karşıtı' mitinge bulaş riski gerekçesiyle izin verilmediğini duyurdu.

Valilik izin verdi

İstanbul Valiliği ise cumartesi günü aşı karşıtlarının Maltepe'de yapacağı mitinge izin verdi.

Kaymakalıktan yapılan açıklama şöyle:

"Bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında Maltepe Kaymakamlığının izinleriyle 11.09.2021 tarihinde Maltepe Miting Alanı’nda “Anayasayı Koruma İnisiyatifi Bir Araya Geliyor” konulu bir miting düzenleneceği yönünde haber ve paylaşımlar yapıldığı tespit edilmiştir.

Söz konusu etkinliğin düzenlenmesi için izin verilmesi talebiyle Anadolu Birliği Partisi tarafından 23.08.2021 tarihinde Kaymakamlığımıza yapılan başvuruya; toplu yapılacak etkinliklerin Covid-19 virüsünün bulaş riskini artıracağı ve salgınla mücadele çalışmalarını olumsuz yönde etkileyebileceği değerlendirilerek izin verilmemiştir."