Asgari ücret sorusu AKP'li Hülya Nergis'i güldürdü: Onu düşünenler düşünsün

AKP Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, tepki çeken açıklamalar yapmaya devam ediyor. Nergis, katıldığı bir programda kendisine yöneltilen "Bir vatandaşın geçinebilmesi için asgari ücretin ne kadar olması lazım?" sorusuna gülerek cevap verdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Kasım 2021 13:46

AKP Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, tepki çeken açıklamalar yapmaya devam ediyor. Nergis, canlı yayında kendisine yöneltilen "Bir vatandaşın geçinebilmesi için asgari ücretin ne kadar olması lazım?" sorusuna gülerek cevap verdi.

Nergis, "Bu konuda ben bir rakam söylemeyeceğim. Bilemiyorum. Onu düşünenler düşünsün, Allah da yardımcıları olsun" dedi.

Nergis, asgari ücrete gelecek zam konusunda hem işveren ve hem de çalışanların düşünülmesi gerektiğini belirterek, "Hiçbir işyerinin kepenk kapatmasını, işçilerini çıkarmasını, üretimi durdurmasını arzu etmeyiz. Yani işvereni de ezmememiz lazım, işçiyi de düşünmemiz lazım. İnşallah bir orta yol bulunacaktır" ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

AKP Kayseri Milletvekili Hülya Nergis daha önce de Türkiye'de yaşam standardının yükseldiğini öne sürüp "Artık ev sahibi olmak, araba sahibi olmak hiç zor değil" iddiasında bulunduğu sözleriyle gündeme gelmişti.