"AOÇ’nin en ufak parçasının dahi beton olmaması gerekiyor"

"AOÇ’nin en ufak parçasının dahi beton olmaması gerekiyor"
Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) için açtığı davada, bilirkişi raporu çıktı. Raporda, "AOÇ alanlarının en ufak parçasının dahi beton olmaması gerekmektedir” denildi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi yaptığı basın açıklamasında, bilirkişi raporuna göre, “AOÇ alanlarının en ufak parçasının dahi beton olmaması gerekmektedir” denildi.

Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Bilim ve teknikten aldığımız güçle, Atatürk Orman Çiftliği’nin bir cumhuriyet değeri, bir aydınlanma ve devrimin özgürleşme projesi kimliği ile Atatürk Orman Çiftliği alanlarına yönelik tahribat kimden ve nereden gelirse gelsin AOÇ toprakları özgürleşene kadar mücadeleye devam edeceğiz. Bilim insanları AOÇ’yi her türlü yapılaşma ve yollarla betonlaştırmaya çalışanlara bu raporla ders vermiştir” dedi.

Candan, “Bilirkişi raporunda yaşadığımız Covid-19 süreci ve küresel salgına yönelikte mekansal yaklaşımların bulunması AOÇ’nin korunmasının bir tercih değil, bir zorunluluk olduğunun ifade edilmesi, yönetenler açısından kulaklara küpedir” dedi.

 

Etiketler :