Ankara'da patlama: 2'si polis 5 yaralı

Ankara'nın Pursaklar ilçesi Turgut Reis Sokak'taki bir binada doğalgaz kaynaklı olduğu tahmin edilen patlama meydana geldi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Ankara'da patlama: 2'si polis 5 yaralı

Ankara'da, boşanma aşamasında olan ve evindeki doğalgazı açarak intihara kakışan kimliği belirsiz kişiyi ikna çabaları sırasında, patlama meydana geldi. Olayda 2'si polis 5 kişi yaralandı.

Olay, saat 19.35 sıralarında Pursaklar ilçesi Turgut Reis Caddesi'nde meydana geldi.

Boşanma aşamasında olduğu öğrenilen ve kimliği henüz tespit edilemeyen kişi, 1'inci kattaki evinde doğalgazı açarak yaşamına son vermek istedi.

Bina sakinlerinin haber vermesiyle polis ekipleri geldi.

Polisler, intihara kalkışan kişiyi ikna etmeye çalıştığı sırada patlama meydana geldi.

5 YARALI

Olaya müdahale eden ekipte görevli 2 polis memuru ve binada bulananlardan 3'ü yaralandı.

Patlama ile birlikte evin camları kırılırken, olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri de sevk edildi.

Yaralılar, itfaiyenin merdivenli aracıyla evden çıkarıldı.

Sağlık ekiplerinin olay yerinde ilk müdahalelerini yaptığı yaralılar, daha sonra çevredeki hastanelere sevk edilerek tedaviye alındı.

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

Olayla ilgili Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Kimliği henüz tespit edilemeyen ve boşanma aşamasında olduğu öğrenilen bir şahsın, ikna edilmeye çalışıldığı esnada doğalgazı açarak intihara teşebbüs etmesi neticesi patlama meydana gelmiştir. İlk belirlemelere göre; olay yerine ihbar üzerine geçen ekipte görevli 2 polis memuru ile aynı binada ikamet eden 3 vatandaşımız patlamadan dolayı yaralanmıştır."

EMNİYET'TEN AÇIKLAMA

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, patlamanın kimliği belirsiz bir şahsın doğalgazı açarak intihara teşebbüs etmesi nedeniyle meydana geldiği belirtildi.

İşte Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklama:

"04.01.2019 günü saat 19.35 sıralarında Pursaklar İlçesi Turgut Reis Caddesi No:9/4 sayılı ikamette kimliği henüz tespit edilemeyen bir şahsın doğalgazı açarak intihara teşebbüs etmesi neticesi patlama meydana gelmiştir.

İlk belirlemelere göre; Olay yerine ihbar üzerine geçen ekipte görevli (2) Polis Memuru ile aynı binada ikamet eden  (3) vatandaşımız patlamadan dolayı yaralanmıştır. Konuyla ilgili tahkikata başlanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

DHA