Ali Babacan'dan Erdoğan'a: Yola beraber çıktığınız arkadaşlarınızdan kaçı yanınızda?

DEVA Partisi Lideri Babacan, Ankara Sincan İlçe Başkanlığı binasının açılış konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Yola beraber çıktığınız arkadaşlarınızdan kaçı yanınızda?" diye sordu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 19 Haziran 2021 17:42
Ali Babacan'dan Erdoğan'a: Yola beraber çıktığınız arkadaşlarınızdan kaçı yanınızda?

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara Sincan İlçe Başkanlığı binası açılışında konuştu. 

Erdoğan'ın 'Yat deyince yat, kalk deyince kalk' kadrolar oluşturduğunu belirten Babacan, Erdoğan'a sordu: Yola beraber çıktığınız arkadaşlarınızdan kaçı yanınızda?

Nereden nereye?

3-5 sene önce Erdoğan'a ağır hakaret eden bir partinin genel başkanının şimdi Erdoğan'ın yanında olduğunu söyleyen Babacan, "28 Şubat'ın karanlığından çıkan bir partinin genel başkanı yanınızda. Nereden nereye?" dedi.

Babacan, AK Parti'ye oy veren vatandaşlara seslenerek, şunları söyledi: "Sizlerin haktan hukuktan vazgeçmediğinizi biliyorum. Ortada dönenleri içinize sindiremediğinizi biliyorum. Siyasetçilerin çetelerle iş tuttuğu günleri kabul etmediğinizi biliyorum. Asla sineye çekmediğinizi de biliyorum."

'Türkiye bu krizlere mahkum değil'

Babacan, Türkiye'nin mevcut konumunu ve gündemde olanları ise "Türkiye bu krizlere mahkum değil" diyerek değerlendirdi. Çiftçinin ve tarım sektörünün sorunlarına da değinen Babacan, "Bırakın şu inadınızı. Kanal İstanbul'a ayıracağınız parayı sulama projelerine ayırın. Çiftçinin yüzü gülsün" ifadelerini kullandı.

'Türkiye ise patinaj yapıyor'

Karar'ın aktardığına göre, Erdoğan'a seslenen Babacan, "Formül belli, dürüst ve işinin ehli kadroları işin başına getireceksiniz" dedi. "Milli gelir 14 sene öncesine döndü" diyen Babacan, "Biz 25 bin doları 10 sene önce hedef koymuştuk. Sebep kötü yönetim. Türkiye ile mukayese edilen her ülke hızla kalkınıyor, Türkiye ise patinaj yapıyor" şeklinde konuştu.

'Nerede millilik, nerede yerlilik?'

Babacan sözlerini şöyle sonlandırdı:

"Bir ülkenin zenginleşmesi 3-5 kişinin zenginleşmesi değildir. Tüm milletin alım gücünün artmasıdır. Paramızın satın alma gücü ve itibarı vardı. Sürekli yerli ve milli diyorlar. Paramız pul olmuş. Soruyorum Erdoğan'a. Nerede millilik, nerede yerlilik?

Bu milletin aklıyla, onuruyla, gururuyla alay eden bu zihniyeti gittiğimiz her yerde anlatacağız."