AKP'nin Açılış Şovu Can Aldı

AKP'nin Açılış Şovu Can Aldı
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Köyceğiz Devlet Hastanesi'ni törenle açtı, 'eksiksiz olarak hizmete başlıyor' dedi. O hastanede bir bebek öldü.MUĞLA'nın Köyceğiz İlçesi'nde rutin kontrol için gittiği Devlet Hastanesi'nde aniden...

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Köyceğiz Devlet Hastanesi'ni törenle açtı, 'eksiksiz olarak hizmete başlıyor' dedi. O hastanede bir bebek öldü.

MUĞLA'nın Köyceğiz İlçesi'nde rutin kontrol için gittiği Devlet Hastanesi'nde aniden fenalaşan ve bebeğin kalp atışlarının yavaşladığının belirlenmesi üzerine Ortaca Devlet Hastanesi'ne sevk edilen 9 aylık hamile Nurgül Salar'ın, karnında ölen erkek bebeği ameliyatla alındı. Anne Salar ise ölümden döndü. Bebeklerinin ölümünden tam olarak eksiklikleri giderilmeden hizmete açıldığını ileri sürdüğü Köyceğiz Devlet Hastanesi'ni sorumlu tutan Feyzullah Salar, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Köyceğiz'de 9 aylık hamile 37 yaşındaki Nurgül Salar, geçen 1 Haziran'da rutin kontrollerini yaptırmak için bir krom madeninde işçi olarak çalışan aynı yaştaki eşi Feyzullah Salar ile Köyceğiz Devlet Hastanesi'ne gitti. Üçüncü çocuklarına hamile olan Nurgül Salar, burada muayene için sıra beklerken, birden fenalaştı. Sırası gelen Salar'ın yapılan muayenesinde karnındaki erkek bebeğin kalp atışlarının yavaşladığı belirlendi. Doktorlar, bebeğin de annenin de yaşamının tehlikede olduğunu belirtip, iddiaya göre, hastanede yeterli donanımın olmadığını söyleyip, Ortaca Devlet Hastanesi'ne sevkine karar verdi.

Bu sırada eşinin acil servise yatırılıp, serum bağlandığını belirten Feyzullah Salar, "Bir saat kadar sonra ambulans geldi ve eşimin Ortaca'ya sevki yapıldı. Burada eşim hemen ameliyata alındı. Karnındaki erkek bebeğimiz, sezaryenle ölü olarak doğdu. Ortaca'daki ameliyatı yapan doktor, yarım saat daha geç kalmış olsak eşimin de yaşamını kaybetmiş olabileceğini söyledi. Bebeğimizin ölmesinin tek nedeni Köyceğiz Devlet Hastanesi'nin tamamlanmadan açılışının yapılmış olmasıdır. Benim çocuğum doğmadan öldü. Ancak, başka çocuklar ölmesin diye, savcılığa suç duyurusunda bulundum" dedi.

"SUÇ DOKTORLARDA DEĞİL"

Karnında ölen bebeğin alınmasının ardından eşinin aşırı kan kaybı, rahim yırtılması yaşadığını ve zehirlenme tehlikesi bulunduğunu da aktaran Salar, "Yaklaşık 3 saatlik ameliyatın ardından eşimi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk ettiler. Eşim iki gün yoğun bakımda kaldı. Şu an normale dönse de bebeğini kaybettiiği için bunalımda. Köyceğiz Devlet Hastanesi'nde donanım tam olsaydı şimdi çocuğum yaşıyor olacaktı. Doktorlarda suç bulmuyorum. Suç hastaneyi tam olarak eksiklikleri giderilmeden açanlarda. Eşim ve çocuklarımla perişan olduk" diye konuştu.

"AÇILMA SÜRECİNDE TAMAMLANMASI ZAMAN GEREKTİREN İŞLEMLER VAR"

Köyceğiz Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şeniz Ayturan, hastanelerinde donanım ya da fiziki yapı olarak herhangi bir eksiklik bulunmadığını belirtip, "Hastanemizin binası yeni. Binamızda yeni açılma sürecinde olagelen, bazı tamamlanması zaman gerektiren işlemler var. Hastamız bize başvurduğunda, biz başka bir hastaneye sevkini yaptık. Geri kalan aşamaları da hem biz hem de genel sekreterliğimiz adım adım takip etmiştir" dedi.

Köyceğiz Devlet Hastanesi yeni binası Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katılımıyla geçen 22 Mayıs'ta törenle açılmıştı. Bakan Zeybekci, açılışta hastanenin eksiksiz bir şekilde hizmete başladığını söylemişti.