Halk TV Canlı Yayın
AKP'li belediyenin 'alkol' gerekçesiyle işten çıkardığı kişi: Biz AK Partiliyiz
AKP'li Üsküdar Belediyesinin 'işe alkollü geldiği' gerekçesiyle işten çıkardığı Mustafa Hoca lakaplı Mustafa Kasap, "Böyle bir şey olabilir mi? Biz AK Partiliyiz, kefenimizi giydik, tankların altına gittik" ifadelerini kullanarak isyan etti.

Üsküdar Belediyesi’nin işten çıkarttığı 150 işçiden bir kısmı, belediye binası önünde basın açıklaması yaptı.

Sözcü’den Fatma Vurgun’un haberine göre, Dindar biri olduğunu söyleyen ve arkadaşlarının 'Mustafa Hoca' diye hitap ettiği işçilerden Mustafa Kasap, “11 Temmuz'da belediyeye çağırıp iş akdinin fesh edildiğini söylediler. Sebebini sorduğumuzda da kimse bize cevap vermiyor. Biz namussuz, şerefsiz değiliz" dedi.

Kasap şöyle devam etti:

"Biz alın teriyle ekmeğimizi kazanıyoruz. Başkan yardımcısıyla görüşmek için kapısında bekledik. Çıkıp ‘Sizin hiç şansınız yok' dedi. Nerede adalet, nerede hukuk? Başkan bizi içki içmekle suçluyor. Sarhoş geliyormuşuz işe. Böyle bir şey olabilir mi? Bizi haksız, hukuk yere işten attılar. Biz AK Partiliyiz. Biz kefenimizi giydik, tankların altına gittik. Sayın Cumhurbaşkanımız ‘One minute' dedi. Havaalanına yürüyerek karşılamaya gittik. Yazık, günahtır haksız hukuksuz yere bizi işten attılar. Emeğimizi, işimizi geri istiyoruz. Bakanlara sesleniyorum. Hani ‘dava' diyorlar ya hani dava arkadaşlarımız? Hani il başkanı, ilçe başkanı neredeler? Çekiniyorlar, korkuyorlar. Zaten verdikleri de bir asgari ücret."

"EŞİMİN PSİKOLOJİSİ BOZULDU"

Üsküdar Belediyesi'nde çalışırken eşinin işten çıkarıldığını söyleyen Gülhan Ayvacı ise “Biz çok yalnız bırakıldık. Sebebini öğrenmek istiyoruz. Eşimin psikolojisi bozuldu. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Kim bize destek olacak? Kim yardım edecek? Biz yalnız kaldık.” ifadelerini kullandı.

DAHA ÖNCE DE EYLEM YAPMIŞLARDI

Birkaç hafta önce de işten çıkarılanlar adına yapılan açıklamada, “18 sene boyunca AKP teşkilatlarında gece gündüz demeden çalıştık. 15 Temmuz’da tankların altına girdik. Çocuğumuza ekmek götüremiyoruz. Demek ki doğru olmayacaksın, ya yalaka ya hırsız olacaksın. Evet bize hain, fitne diyecekler” denildi. İşinden olan Ercan Yılmaz ise "Sadece yanlışlarına dur dediğim, değişim şart dediğim için işten atıldım." ifadelerini kullanmışlardı.

Üsküdar Belediyesinde farklı ekiplerde görev yapan 150’den fazla işçi, temmuz ayından itibaren hiçbir gerekçe gösterilmeden işten atılmıştı.

İlgili Haberler