AKP Genel Başkan Yardımcısı Canikli, Rabia Naz'ın babası için suç duyurusunda bulunacak

AKP Genel Başkan Yardımcısı Canikli, Rabia Naz'ın babası için suç duyurusunda bulunacak
AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan'ın ölümüyle ilgili soruşturmayı etkilemeye çalıştığı iddialarına ilişkin Vatan'ın babası Şaban Vatan'la ilgili suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Giresun’un Eynesil ilçesinde 13 Nisan 2018 günü evinin önünde yaralı halde bulunan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’la ilgili AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli açıklamalarda bulundu. Vatan’ın babası Şaban Vatan, kızının ölümüyle ilgili Canikli’nin olayı kapatmaya çalıştığını öne sürmüştü.

Canikli, konuyla ilgili sosyal medyada yaptığı açıklamada şunları yazdı: “Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle ilgili olarak baba Şaban Vatan, şahsımı olayı örtbas etmekle suçlamıştı. Bunun ardından, sosyal medya hesabımdan olayın örtbas edilmesi veya yönlendirilmesi iddialarına ilişkin olarak; olayla hiçbir ilişkimin bulunmadığını, olayın tüm gerçekliği ile bir an önce ortaya çıkartılması gerektiğini, eğer soruşturma sürecinde herhangi bir müdahalem olduğu iddiası var ise bununla ilgili olarak hakkımda savcılığa suç duyurusu yapılması gerektiğini ve gerçeğin ortaya çıkması için gerekirse dokunulmazlığımın dahi kaldırılabileceğini açıkladım. -Bunun yanında, İçişleri ve Adalet Bakanlarımızı arayarak; konuyla ilgili tüm iddiaların kapsamlı olarak acılı babanın iddia ve şüphelerini de giderecek şekilde yeniden araştırılması ve soruşturulmasını, gerçek ne ise bir an önce ortaya çıkartılmasını talep ettim. HSK, daha önce yapılan soruşturmanın usulüne uygun yapılıp yapılmadığını belirlemek için müfettişler görevlendirdi. Ayrıca soruşturma yeni baştan başlatıldı.”

‘Dava açmak zaruri hale gelmiştir’

Canikli, bu ana kadar Şaban Vatan’la ilgili suç duyurusunda bulunmadığını söyleyerek şöyle devam etti: “Uzun bir süre babanın acılı olduğu ve acısından dolayı bu tür davranışları sergilediğini düşünerek dava açmadım. Hatta ilk etapta açtığım davayı da geri çektim. Ancak, devam eden ve dayanılmaz boyutlara ulaşan iftira ve hakaretlerine karşı hukuki yola başvurmak ve bunlarla ilgili olarak dava açmak benim için zaruri hale gelmiştir. Baba Şaban Vatan daha da ileri giderek T.C kimlik numaramı sosyal medya hesabından ifşa etmiştir. Dava açtığım hakaret ve iftiralarla ilgili baba Şaban Vatan’ın mesajlarının çok küçük bir bölümünü örnek olarak bu açıklamaya ekliyorum. Açtığım davalar, sadece hakaret ve iftiralarla ilgilidir. Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle ilgili olarak babanın yaptığı paylaşım ve iddiaların engellenmesine yönelik değildir. Acılı baba olmak, olayla ilgili hiçbir şekilde dahli olmayan şahsıma her gün hakaret ve iftiralarda bulunmanın bir gerekçesi olamaz. Bu vesileyle Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle ilgili iddiaların bir an önce açıklığa kavuşturulması ve adaletin yerini bulmasını içtenlikle temenni ediyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

İlgili Haberler
Etiketler :