AKOM Uyardı: İstanbulluları Sağanak Vuracak!

AKOM Uyardı: İstanbulluları Sağanak Vuracak!
İstanbul'da yaşayan vatandaşlar için AKOM'dan uyarı geldi. İstanbul'un Pendik, Sultanbeyli, Tuzla ve Şile gibi doğu ilçelerinde gök gürültülü sağanak etkili olacak. Yağışlar öğle saatlerinden sonra etkisini gösterecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), kentin doğu kesiminde yaşayan vatandaşları uyardı.

GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK GELİYOR

AKOM'dan yapılan açıklamada, öğle saatlerinden sonra İstanbul'un Pendik, Sultanbeyli, Tuzla ve Şile gibi doğu ilçelerinde kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak geçişlerinin beklendiği belirtildi.

Açıklamada, kuzeyli yönlerden (poyraz) aralıklarla kuvvetli (10-45 kilometre/saat) esen rüzgar kente serinlik verse de sıcaklıkların hafta boyunca 31 ila 34 derece aralığında seyredeceği ifade edildi.

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNİN ÜSTÜNDE OLACAK

Yarın da günün ilk saatlerinden itibaren yerel olarak kısa süreli, kuvvetli gök gürültülü sağanak geçişlerinin yaşanacağının öngörüldüğü aktarılan açıklamada, İstanbul'da hava sıcaklıklarının 24 Temmuz'a kadar mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyretmesinin tahmin edildiği kaydedildi.