Halk TV Canlı Yayın
Akit, manşetinde çocuk evliliğini savundu
Yeni Akit, çocuk evliliğini savunan manşetinde, "Batı'da teşvik, bizde hapis" diyerek her fırsatta saldırdığı Batı'yı bu kez örnek gösterdi.

Yeni Akit gazetesinde "Batı'da teşvik, bizde hapis" başlığıyla yayımlanan haberde, çocuk evliliği savunuldu. "Aile kurumu oluşturmak ve nüfusu artırmak için evlenme yaşını 14'e düşüren ABD'de, genç evlilere her ay 450 dolar yardımda bulunulurken, Türkiye'de ailelerinin rızasıyla evlenen genç çiftler 8-16 yıl hapisle cezalandırılıyor" denen haberde, çocuk istismarı aklanmaya çalışıldı ve bu suçlara verilen cezalara tepki gösterildi. İktidar ne zaman ABD ile sorun yaşasa Batı'ya saldıran Akit, çocuk istismarını savunmak için bu sefer ABD'yi örnek gösterdi.

Gazetenin manşet yaptığı haberde, "Akit, binlerce aileyi parçalayan, erkekleri mahkum, kadınları mağdur, çocukları ise mazlum eden uygulamanın sona ermesi için yayınlarına devam ediyor. Akit'e destek veren 3 bin 800 ailenin yanısıra, hukukçular ve STK temsilcileri de Türkiye gerçekleriyle örtüşmeyen bu yasanın değiştirilmesi gerektiğini ifade ediyor" dedi.

ABD'de evlilik yaşının 14'e düşürüldüğü vurgulanan haberde, "Türkiye'de ailelerinin rızasıyla evlenen genç çiftler 8-16 yıl hapisle cezalandırılıyor" ifadesi kullanıldı.

Faruk Arslan'ın imzasıyla yayımlanan haber, şöyle devam etti:

"ABD ve Avrupa'da erken evlilikler teşvik edilirken, Türkiye'de ise kendi istekleri ve ailelerinin rızasıyla erken yaşta evlilik yapan çiftler hakkında başlatılan kamu davaları sonucu erkekler 8-16 yıl arasında hapis cezasına çarptırılıyor. Eşlerinden ayrı kalan kadınlar sefil bir hayata mahkum edilirken, çocuklar da perişan oluyor."