Ahmet Şık'tan Cumartesi Anneleri için 'paçoz' diyen Soylu'ya yanıt

Ahmet Şık'tan Cumartesi Anneleri için 'paçoz' diyen Soylu'ya yanıt
“Anneliğin terör örgütünce istismar edilmesine, teröre kılıf yapılmasına göz mü yumsaydık? Bu millet yüz yıl önce bunların ağababalarına bu ülkeyi teslim etmemişti, bugün onların paçozlarına da teslim etmez, bunu herkes böyle bilsin" diyen...

“Anneliğin terör örgütünce istismar edilmesine, teröre kılıf yapılmasına göz mü yumsaydık? Bu millet yüz yıl önce bunların ağababalarına bu ülkeyi teslim etmemişti, bugün onların paçozlarına da teslim etmez, bunu herkes böyle bilsin" diyen İçişleri Bakanı Soylu'ya HDP Milletvekili Ahmet Şık'tan yanıt geldi.

Cumartesi Anneleri'nin yasaklanan 700. hafta eylemi ile ilgili polemik devam ediyor.

Cumartesi Anneleri'nin önceki gün Galatasaray Meydanı'ndaki 700. buluşmasının yasaklanmasına ilişkin açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "İzin vermedik çünkü artık bu istismarın ve kandırmacanın son bulmasını istedik. Anneliğin terör örgütünce istismar edilmesine, teröre kılıf yapılmasına göz mü yumsaydık? Bu millet yüz yıl önce bunların ağababalarına bu ülkeyi teslim etmemişti, bugün onların paçozlarına da teslim etmez, bunu herkes böyle bilsin" dedi.

'NAYLON KAHRAMANLARA DA BU ÜLKE TESLİM OLMADI'

Cumartesi Anneleri'nin 700. hafta eylemine katılan HDP Milletvekili Ahmet Şık, Soylu'nun sözlerine yanıt verdi.

Cumartesi Anneleri'nin 2011 yılında Erdoğan'la yaptıkları görüşmenin arşiv görüntülerini de paylaşan Şık, "Zalimlik ve savunuculuğunu yapmak konusunda tutarlı olup ilkeler söz konusu olduğunda dünü ile bugünü arasındaki uçurumu menfaatleriyle doldurmaya çalışan naylon kahramanlara da bu ülke teslim olmadı." diye yazdı.

Etiketler :