Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar görevden alındı mı? Mahmut Çuhadar kimdir? Mahmut Çuhadar kaç yaşında?

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar görevden alındı mı? Mahmut Çuhadar kimdir? Mahmut Çuhadar kaç yaşında?
Kahramanmaraş merkezli 2 büyük deprem 11 ilde yıkıma neden oldu. Depremin ardından derdini anlatan depremzedelere gülen Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar görevinden alındı mı? Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar kimdir? Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar kaç yaşında?

Kahramanmaraş merkezli depremlerin büyük yıkıma neden olduğu iller arasında Adıyaman da yer alıyor. Depremin ardından depremzedeler, Adıyaman Valiliği’ne giderek çalışmaların ve yardımların yetersiz olduğunu belirterek tepki göstermişti.

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar da “Adıyaman sahipsiz”, “Yardımlar nerede?” diye slogan atan depremzedelere gülerek karşılık vermiş, Çuhadar’nın gülmesine öfkelenen vatandaşlar da “Neye gülüyorsun sen” sözleriyle tepki göstermişti. Vali Çuhadar’ın o anları sosyal medyada paylaşılırken, görüntüler de tepkiye neden olmuştu.

Peki büyük tepki çeken Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar görevden alındı mı? Herkes
Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar'ın istifa edip etmediğini merak ediyor? İşte bu sorunun yanıtı...

ADIYAMAN VALİSİ MAHMUT ÇUHADAR GÖREVDEN ALINDI MI?

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, valilik görevinden istifa etti. Çuhadar, istifasına gerekçe olarak da sağlık sorunlarını gösterdi.

ADIYAMAN VALİSİ MAHMUT ÇUHADAR KİMDİR?

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Samsun’un Bafra ilçesinde 1967 yılında doğdu.

Mahmut Çuhadar, ilkokul, ortaokul ve liseyi Bafra ilçesinde tamamladı.

1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetiminden mezun olan Çuhadar, 1989-1990 yılları arasında kısa dönem askerlik görevi yerine getirdi.

Mahmut Çuhadar, evli ve 2 çocuk babasıdır.1990 yılında Samsun Kaymakam adayı olarak Mülki İdare mesleğine başlayan Çuhadar, 2020 yılında Adıyaman Valisi olarak atandı.

Etiketler :