Aday gösterilmeyen Mehmet Kocadon'dan ilk açıklama

CHP, Bodrum'da Mehmet Kocadon yerine Mustafa Saruhan'ı açıkladı. Kocadon adayların açıklanmasının ardından ilk açıklamasını yaptı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Aday gösterilmeyen Mehmet Kocadon'dan ilk açıklama

CHP'de yerel seçimlere 52 gün kala kritik 16 ilçenin daha başkan adayları açıklandı. CHP, Bodrum'da Mehmet Kocadon yerine Mustafa Saruhan'ı açıkladı. Sözcü'den Mustafa Sarıipek'e konuşan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon karardan sonra yaptığı açıklamada kırgın olmadığını söyledi. Kocadon “Zaten aday değildim, genel başkanım istiyordu” dedi. CHP Genel Merkezi ikiye bölen Mehmet Kocadon'un Bodrum adaylığı artık kesinlik kazandı.

Kocadon, “Ben siyasette dünkü çocuk değilim. Verilen kararı saygıyla karşılıyorum. Hayırlısı olsun. Genel Merkez böyle takdir etmiş, yorum bile yapmayız. Böyle şeyler beni kırmaz. 20 yıldır başkanlık yapıyorum. Eğer hatırlatmam gerekirse biliyorsunuz ki Bodrum'a aday olmamıştım ve dilekçem bile yoktu. Genel Başkanım rica ettiği için aday olabileceğimi söyledim. Bundan sonrası için şu anda herhangi bir düşüncem yok. Tabii ki başka partilerden teklifler var. Hepsine teşekkür ediyorum. Mustafa Saruhan zaten iyi bir arkadaşımız ve Yalıkavak Belediye Başkanlığını da başarıyla yaptı.” diye konuştu.