Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan altılı masa çıkışı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Twitter hesabından altılı masanın "Cumhurbaşkanı ile ortak karar alma" açıklamasına tepki gösterdi. Bozdağ, "Başkasından emir ve talimat alan cumhurbaşkanı olmaz, olamaz. Türk halkı, liderlerden emir ve talimat almayı kabul etmiş iradesiz, emir eri, kukla birini de cumhurbaşkanı seçmez" dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Twitter'dan yaptığı açıklamada Altılı Masa'nın açıklamalarını hedef aldı.

Bakan Bozdağ, açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

"Altılı masadakiler cumhurbaşkanının yetki ve görevlerini Anayasaya aykırı olarak ortak kullanmayı vaat ediyor, yönetecekleri bir cumhurbaşkanı vaat ediyor, ihtilaf halinde yasama ve seçim kararı almakla cumhurbaşkanını tehdit etmeyi vaat ediyor, kriz,kaos,kavga vaat ediyor.

Altılı masadakiler eli,ayağı ve ağzı bağlı iradesiz,emir eri,kukla bir cumhurbaşkanı vaat ediyor, hem başkansız hem de 6 ya da 7 başlı bir yönetim vaat ediyor. Anayasayı fiilen kısmen ilgayı vaat ediyor, istikrarsızlık vaat ediyor, koalisyonları aratacak yönetim vaat ediyor.

Bilinmeli ki: Millî iradenin seçtiği Cumhurbaşkanı’na hiç kimse emir ve talimat veremez. Başkasından emir ve talimat alan Cumhurbaşkanı olmaz,olamaz. Türk halkı, liderlerden emir ve talimat almayı kabul etmiş iradesiz,emir eri,kukla birini de Cumhurbaşkanı seçmez."

Kaynak:halktv.com.tr