10 Yıllık İmza Atıldı: Plajlar Halka Açılıyor!

10 Yıllık İmza Atıldı: Plajlar Halka Açılıyor!
Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Milli Emlak Müdürlüğü ile yapılan tarihi anlaşma sonucunda ilçedeki 401 bin 12 metrekarelik plaj alanının belediyeye devredildiğini açıkladı. Vatandaşın ücretsiz gireceği plajlarda şezlonglara da para ödenmeyecek.

Kuşadası sınırları içerisinde bulunan 401 bin 12 metrekare plaj alanının bakım, temizlik ve işletmesinin Kuşadası Belediyesi'ne devredilmişti.

PLAJLAR HALKA AÇIK OLACAK

Devir işlemlerinin ardından Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, ilçe Kaymakamlığı'na bağlı Milli Emlak Müdürlüğü ile imzalanan, 20 Mayıs 2024 tarihli protokolle 10 yıllığına Belediye'ye devredilen plajlarla ilgili, "Kuşadası plajları halkındır. Halka ait olanı, halka geri veriyoruz" dedi.

62ae48b8e4bfdc1754ef99d8.webp

ŞEMSİYE VE ŞEZLONGLAR DA ÜCRETSİZ

Günel, ilçedeki 401 bin 12 metrekare plaj alanının bakım, temizlik ve işletmesinin Kuşadası Belediyesi'ne devredilmesinin ardından şemsiye ve şezlongların da ücretsiz olacağını duyurdu.

"10 YILLIK PROTOKOL İMZALANDI"

"İzmir İdare Mahkemesi tarafından Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Aydın Valiliği arasında imzalanan sözleşmenin iptal etmesi sonrası kentimizin plajlarının bakım ve işletmesi ile ilgili yaşanan sorun, kaymakamlığımız ile belediyemiz arasında yapılan yeni protokolle son buldu. Protokolle 20 Mayıs 2024 tarihi itibariyle kentimizin plajları, 10 yıllığına belediyemize devredildi."