Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 27.10.2020 14:15

Erdoğan ile esnaf arasındaki 'ekmek kavgası'nda yeni gelişme: İşte videonun tam hâli!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Malatyalı esnafın girdiği "Eve ekmek götüremiyoruz" diyalogunda yeni bir gelişme yaşandı. İktidara yakın kimi isimler videonun kurgu olduğunu söylemişti. İşte o videonun tam hâli...

Halk TV Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün partisinin il kongresi için Malatya'ya gitti. Yolda kendisini minibüs esnafı karşıladı. Esnaf, Erdoğan'a taleplerini iletti. Minibüsçüler ve Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, Erdoğan'a "Evimize ekmek götüremiyoruz" deyince Erdoğan, "Bunu biraz abartı buldum. Düşmüş diyorsan olabilir ama ekmek götüremiyorum deyince..." diye yanıt verdi ve kalabalığa doğru çay paketi uzatarak "Al keyif çayı iç" dedi.

Videonun orijinali hâlâ yayında

Sosyal medyada iktidara yakın kimi isimler, söz konusu videonun kurgu olduğunu ileri sürdü. Muhammed İnce adlı YouTube hesabında aynı videonun videonun 4 dakikalık bölümü hâlâ yayında duruyor.

Videoyu yükleyen Muhammed İnce: Gerçekleri haykırıyoruz

Videoyu ilk yayınlayan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, YouTube hesabının sahibi Muhahmmed İnce'nin esnaf odası başkanı Mesut İnce'nin akrabası olduğunu söyledi. Muhammed İnce, yayınlanan videonun altına gelen bir yoruma, “Gerçekleri haykırıyoruz” diyerek, Erdoğan ile girdikleri diyalogu doğruluyor.

ekran-resmi-2020-10-26-20-51-42.png

Ağbaba: AK Parti'nin kurduğu medya düzenini darmadağın eden bir video

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, konuya ilişkin Halk TV'ye konuştu. Ağbaba, videonun kurgu olmadığının ortada olduğunu belirterek, "Bu video AK Parti'nin kurmuş olduğu medya düzenini darmadağın eden bir video" ifadelerini kullandı.

Ağbaba olayı şöyle anlattı:

AK Parti'nin kurmuş olduğu medya düzenini darmadağın eden bir video bu. Bu videoda bir AK Partili esnaf odası başkanı eve ekmek götüremediklerini söylüyor ama yoğun baskı üzerine bunu inkar ediyor. Sabah il başkanımız arıyor, Gazeteci İsmail Saymaz arıyor “Biz kırıldık, üzüldük, böyle demesini beklemiyorduk” diyor. Bugün gelen baskı üzerine daha sonra inkar ediyor. Ancak bugün gelinen nokta ortada, esnaf evine ekmek götüremiyor.

 

AK Parti’nin bu yayınlamış videodan çok rahatsız olduğunu, bu esnaf odası başkanına baskı yapıldığını biz biliyoruz, görüyoruz. Çünkü sabah Gazeteci İsmail Saymaz’a “Kırıldık, üzüldük” diyor, öğleden sonra da bizim kurgu yaptığımızı söylüyor. Kurgu ortada, kendi yayınladıkları orijinal video ortada. Hiçbir kurgu olmadığını herkes görüyor.

 

Videoyu yükleyen Muhammed İnce de oda başkanı Mesut İnce’nin akrabası zaten.

Gündem