Erdoğan: Azerbaycan'ın topraklarını işgalden kurtarmış olması, mücadelenin bittiği anlamına asla gelmiyor
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 10.12.2020 16:03

Erdoğan: Azerbaycan'ın topraklarını işgalden kurtarmış olması, mücadelenin bittiği anlamına asla gelmiyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Azerbaycan'ın topraklarını işgalden kurtarmış olması, mücadelenin bittiği anlamına asla gelmiyor" dedi.

Bakü'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla Zafer Geçidi Töreni düzenledi. Zafer Geçidi Töreni'nde konuşan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Zafer Geçidi Töreni'ne katılarak, Türkiye ile birliğimizi halklarımıza ve dünyaya gösteriyoruz" dedi. 

Erdoğan: Bunun hesabını sormak boynumuzun borcudur

Aliyev'in ardından konuşma yapan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Azerbaycan, kardeşim İlham Aliyev'in dirayetli liderliği altında inşallah destan yazmaya devam edecektir" ifadelerini kullandı. 

Erdoğan şunları söyledi:

"Azerbaycan'ın topraklarını işgalden kurtarmış olması, mücadelenin bittiği anlamına asla gelmiyor. Savaş hukuku ağır biçimde ihlal edilmiş, insanlık onuru ayaklar altına alınmıştır. Her mecrada bunun hesabını sormak boynumuzun borcudur. Ermeni yöneticiler halkın kaynaklarını Azerbaycan'ın topraklarını işgal altında tutabilmek için harcamıştır."