Enkazdan çıkarılan vatandaşa 18 defa T.C. Kimlik Numarası sorulmuş

İzmir'de enkazdan çıkarılan ve şans eseri depremi hafif sıyrıklarla atlatan Oğuz Demirkapı, yaşadıklarını Halk TV'ye anlattı.

İzmir'de gerçekleşen depremde 17 binada arama kurtarma faaliyetleri sürüyor. Depremden sonra kısa sürede enkaz altından kurtarılan Oğuz Demirkapı, Özlem Gürses'in sunduğu 20. Saat'e bağlandı. Şans eseri yarım saat - kırk beş dakika içinde enkazdan çıkarılan Demirkapı yaşadıklarını şöyle anlattı:

Evde çalışıyordum, işe gitmemiştim. Bir anda deprem oldu. Binanın en dış köşesine gittim, cenin pozisyonuna geçtim. Bayraklı'daydı evim. Bina tamamen çökmüş. Yarım saat, kırk beş dakika sonra çıkarıldım. Nefes darlığı haricinde bir sıkıntım yok. 

İlk önce Ege Üniversitesi Hastanesi'ne götürüldüm. Çok kötüydü. 18 defa T.C. Kimlik Numaramı aldılar. Ben de oradan çıkış yaptım. Binadan çırıl çıplak çıkmıştım. Bir pijama bulamadılar. 

"Sıva yapıp kiralamışlar"

Taşınalı üç ay olmuştu. Ankara'dan taşınmıştım. Evi internet üzerinden tutmuştum. Eski bina olduğu belliydi ama önemsememiştim. Daha önce bir depremde hasar almış, sıva yapıp öyle kiralamışlar.