Ankara'da inşaatta yük asansörü düştü: 3 işçi yaralı
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 27.10.2019 10:16

Ankara'da inşaatta yük asansörü düştü: 3 işçi yaralı

Ankara'da bir inşaatta, arızalanması üzerine düşen yük asansöründe bulunan 3 işçi yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Ankara'da, arızalanıp 3'üncü kattan düşen yük asansöründeki 3 inşaat işçisi yaralandı.

DHA'da yer alan habere göre, inşaat işçileri Hacı Koçer, Hasan Kondu ve Hacı Avşar dış cephe kaplaması yapımı için çalıştıkları 6 katlı binanın çatı katına yük asansörüyle malzeme taşımaya başladı. Bu sırada binanın 3'üncü katında yük asansörü henüz belirlenemeyen nedenle arıza yapınca yere düştü. Yaklaşık 15 metreden yere düşen yük asansöründeki 3 işçi yaralandı.

İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri, yaralı işçilere ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Yaralı 3 işçi daha sonra ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. Polis olayla ilgili inceleme başlattı.

EYLÜLDE 145, 2019'UN İLK 9 AYINDA 1320 İŞÇİ İŞ CİNAYETİNE KURBAN GİTTİ

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi (İSİG) verilerine göre, eylül ayında en az 145 işçi iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi. Türkiye’de 2019’un dokuz ayında en az 1320 işçi iş cinayetlerine kurban gitti.

Eylül ayında hayatını kaybeden 145 emekçinin 122’si ücretli (işçi ve memur), 23’ü kendi nam ve hesabına çalışanlardan (çiftçi ve esnaf) oluşuyor. Ölenlerin 11’i kadın işçi, 134’ü erkek işçi. Kadın işçi cinayetleri tarım, ticaret, eğitim, metal, konaklama ve genel işler işkollarında yaşandı. Ölen kadınların tamamı ücretli işçi/kamu çalışanı.

AYRINTILI RAPOR İÇİN TIKLAYIN

Dördü 14 yaş ve altında olmak üzere 6 çocuk işçi can verdi. Çocuk işçi cinayetleri tarım, gıda ve kâğıt işkollarında meydana geldi.

En fazla ölüm nedenleri sırasıyla trafik/servis kazası, yüksekten düşme, ezilme/göçük, kalp krizi, elektrik çarpması, intihar ve şiddet. Eylülde Türkiye’nin 48 şehrinde ise iş cinayeti yaşandı. Ölenlerin 3’ü sendikalı işçi, 142 işçi ise sendikasız.

iscinayetleri.jpg

İlgili Haberler
Emek