Vergi ve Zam Yağmurundan Sonra Sosyal Medyada Gündem Olan Fotoğraf: Mehmet Şimşek Direksiyonda!

Sosyal medya, gündeme damga vuran anları yeniden paylaşmayı seviyor. Vergi ve zam yağmurundan sonra, Mehmet Şimşek'in Meclis Taksi direksiyonunda yer aldığı video tekrar dolaşıma girdi.

Türkiye'nin en çok konuştuğu konuların başında şu sıra zamlar ve vergiler geliyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yeni vergi paketinin ayrıntıları belli oldu. Vergi paketiyle iğneden ipliğe her şey zamlanıyor.

Garsonların yüzde 10 bahşişine bile vergi getireleceği iddiası gündeme bomba gibi düştü. Bunun yanında temmuzda yürürlüğe girecek ÖTV zamları alkolden sigaraya, benzinden motorine her şeye zam olarak yansıyacak.

Ekonominin kaptanı Mehmet Şimşek'in yıllar önce taksi kullandığı anlar sosyal medyada yeniden dolaşıma girdi.

mehmet-simsek-direksiyon5.jpg

Taksi direksiyonunun başına geçen Bakan Mehmet Şimşek ile arabaya binen yaşlı çiftle aralarında geçen diyalog yıllar sonra yeniden gündem oldu.

Taksi direksiyonunun başına geçen Bakan Mehmet Şimşek ile arabaya binen yaşlı çiftle aralarında geçen diyalog yıllar sonra yeniden gündem oldu. 2013'te yayınlanan Meclis Taksi programının görüntülerinde dönemin Maliye Bakanı Şimşek'in "Bari otobüs parası verin" dediği anlar ses getirmişti.

mehmet-simsek-direksiyon2.jpg

Meclis Taksi programı, yayınlandığı dönemde geniş yankı uyandırmıştı. TRT'de yayınlanan programda siyasilerin taksi direksiyonunun başına geçip yolcuları gitmek istedikleri yerlere götürdüğü kesitler yer alıyordu.

mehmet-simsek-direksiyon.jpg

Programda şoför koltuğuna oturan isimlerden biri de dönemin Maliye Bakanı Mehmet Şimşek olmuştu. Şimşek'in şoförlük yaptığı programda Ulus'a giden bir çift arabaya biniyor ve "Taksi bedavaymış" diyor.

Bakan Şimşek ise "Bedava taksi mi olur? Hiç olmazsa otobüs parası verseydiniz" karşılığını veriyor. Çiftin kartı olduğunu söylemesi üzerine Şimşek "Peki, tamam, sizi bugün Ulus'a götürürüm" diyor.

Bugün yeniden paylaşılan görüntüler sosyal medyada gündem oldu.