Park sorunu olanları ilgilendiriyor: O özellik Türkiye'ye geldi

Park sorunu olanları ilgilendiriyor: O özellik Türkiye'ye geldi
Araç sahiplerinin en büyük problemlerinin başında park etme sorunu yer alıyor. Başta büyük şehirler olmak üzere park yeri bulmanın zorluğu, dar alana arabaya sığdırma endişesi sürücülere soğuk terler döktürebiliyor. Uzun zamandır beklenen otomotiv teknoloji ise bu konuya bir kolaylık getiriyor.

Uzun zamandır beklenen an geldi. Tesla sahiplerini heyecanlandıran otomatik park özelliği, 2024.20.6 güncellemesi ile birlikte Türkiye'de de aktif hale getirildi. Bu sayede Tesla sürücüleri, park etme stresinden kurtulacak ve araçlarını park yerlerine zahmetsizce yönlendirebilecekler.

maxresdefault-21.jpg

Otomatik park özelliği, sürücünün direksiyonu çevirmesine ve gaza basmasına gerek kalmadan, aracın park alanını bulmasına ve kendi kendine park etmesine olanak tanır. Bu özellik, dar alanlarda park etmeyi zor bulan veya park etme konusunda endişeli olan sürücüler için oldukça kullanışlı olacaktır.

1708912.webp

Otomatik park özelliğini kullanmak için, sürücünün önce park etmek istediği yeri seçmesi ve ardından "Otomatik Park" modunu etkinleştirmesi gerekir. Araç, park alanlarını tarayacak ve uygun bir yer bulduğunda park işlemini otomatik olarak tamamlayacaktır.