Erdoğan'ın 'varlık kuyruğu'na karşı adrese teslim bedava patates

Erdoğan'ın 'varlık kuyruğu'na karşı adrese teslim bedava patates
İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi 35 bin aile için üretici kooperatiflerinden satın aldığı 700 ton patates ve soğanın ihtiyaç sahiplerine dağıtımına başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi 35 bin aile için üretici kooperatiflerinden satın aldığı 700 ton patates ve soğanın ihtiyaç sahiplerine dağıtımına başladı. 10'ar kilogramlık paketler halinde dağıtılacak ürünler için 30 ilçede 90 araç ve 220 personel görev yapacak. İhtiyaç sahibi vatandaşlar sıra beklemeden ücretsiz gıdaya ulaşıyor. 

AKP hükümeti sebze fiyatlarında yükselmeye karşı yerel seçim öncesinde tanzims atış noktaları kuruldu. Ankara ve İstanbul'da kurulan satış noktalarında vatandaşlar uzun kuyruklar bekleyerek alışveriş yapmaya çalışıyor. Erdoğan'ın varlık kuyruğunda televizyonlarda göstermesine karşı İzmir'de yeni bir uygulama başladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi 35 bin aileye 10’ar kilogramlık paketler halinde patates ve soğan dağıtımına başladı. Aracısız, doğrudan üreticiden alınan toplam 700 ton ürünün 30 ilçede, 90 araç ve 220 personelle dağıtılacağı bildirildi.

350 ton patatesi Ödemiş’teki Bademli Fidancılık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nden satın alan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 350 ton soğan alımını ise Ankara Polatlı ilçesindeki Soğan Üreticileri Birliği’nden temin etti. Böylece dar gelirlilerin mutfak bütçesine katkı sağlanırken üreticiye de destek verildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Aziz Kocaoğlu, bir süre önce sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuruda, “İzmir’de dar gelirli 35 bin aileye, kooperatifler aracılığıyla 10’ar kilogram patates ve soğan dağıtacağız. Vatandaş tanzim satışa gitmeyecek. Ürünler evine gelecek. Üstelik para ödemeyecek. Aramızda o kadar fark olsun artık” mesajını paylaşmıştı.

Etiketler :