Erdoğan'ın para istediği halk: Ev sahibi sıkıştırıyor, doğalgaz kesik, yarın ekmek alabilecek miyiz?

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın IBAN numarası vererek destek beklediği halk, yarın alacakları ekmeğin hesabını yapıyor. Bir kiracı, Halk TV'ye ev sahibiyle yaşadıkları sorunları ve ekonomik olarak zor durumda olduklarını anlattı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 01 Nisan 2020 20:40
Erdoğan'ın para istediği halk: Ev sahibi sıkıştırıyor, doğalgaz kesik, yarın ekmek alabilecek miyiz?

halktv.com.tr Haber Merkezi

İhbar hattımıza gelen bir ihbarda, ev sahibinin kendilerini kira ödemesi için sıkıştırdığını belirten bir izleyicimiz; "Ev sahibimiz bizi kirayı ödemediğimiz takdirde mahkemeye vermekle tehdit ediyor" diye konuştu.

İhbarı yapan kadın izleyicimiz işsiz olduğunu, zaten uzun bir süredir ekonomik darboğazda olduklarını söylerken, "Artık yarın ekmeğimiz olacak mı diye düşünür olduk. Devletten herhangi bir şey alamıyoruz, çaldığımız her kapıdan boş döndük. Ev sahibi bir yandan ama en büyük sorun doğalgazımız kesik. Elektrik için gelenlere kapıyı açmıyoruz," diyerek içinde bulundukları durumu anlattı.

dogalgazkesik.jpg

Eşinin bir kafede çalıştığını belirten izleyicimiz, "İş yeri sadece paket servis çalıştırabildiği için eleman eksiltmeye gitti. Eşim de işsiz kaldı" diye konuştu.

Kiracılar, ev sahiplerinin sıkıştırmasına karşılık olarak para bulabilmek için son çare olarak krediye başvurdu. Kredi için bankadan yanıt beklediklerini ifade eden izleyicimiz "Son çaremiz bu," diyerek devletten artık destek beklediklerini söyledi.