Erdoğan'dan flaş 'döviz' açıklaması!

Erdoğan'dan flaş 'döviz' açıklaması!
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uşak'ta yaptığı mitingde döviz kurundaki hareketlenme ile ilgili, son günlerde döviz kuru üzerinden yine birtakım oyunların oynandığını söyledi.

Uşak’ta düzenlenen mitingde halka hitap eden AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Son günlerde döviz kuru üzerinden yine birtakım oyun oynuyorlar. Türkiye enflasyonu dizginlemeye, yatırımları hızlandırmaya, istihdamı artırmaya başladıkça, ihracatını, döviz rezervlerini yükselttikçe, güven endeksleri yeniden güçlendikçe daha da azgınlaşıyorlar” dedi.

Erdoğan ayrıca açıklamasında, “Milletimiz kırgınlığında, öfkesinde haklı mıdır? Elbette haklıdır. Hatadan münezzeh olan sadece ve sadece Rabbimizdir. İnsanın olduğu her yerde hata da eksik de yanlış da olur. Önemli olan hasbi niyetle bunları düzeltme, bu iradeyi ortaya koymaktır. 16 Nisan Halk Oylaması’nın ardından partimizin başına yeniden döndüğümüzde, bu iradeyle pek çok adım attık. Görüyoruz ki bunları devam ettirmemiz gerekiyor. İnşallah seçimlerden sonra tüm bu konuları masaya yatıracak, kibriyle saygısızlığıyla yanlışıyla kabalığıyla milletimizi üzen kim varsa hepsini de biz üzeceğiz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan partiden ayrılan veya başka partiye geçen AKP’liler için de, “AK Parti’nin gölgesinde büyüyüp, fırsattan istifade karşısına geçenleri unutmayacağız. Bu trenden inen, bir daha bu trene binemez” dedi.

Etiketler :