Duyan İnanamıyor, Ünlü Giyim Devi İflas Etti! Şubelerinin Tümü Tek Tek Kapanacak

Duyan İnanamıyor, Ünlü Giyim Devi İflas Etti! Şubelerinin Tümü Tek Tek Kapanacak
Perakende sektöründe faaliyet gösteren bir şirket, finansal zorluklarla mücadele etmek için iflas mahkemesine başvurdu. Yeni CFO atandı ve mağaza kapanışları planlanıyor. Satın alma teklifleri de değerlendiriliyor.

Express, Bonobos ve UpWest gibi markalarıyla tanınan bir şirket, Delaware'deki iflas mahkemesine başvurarak hem varlıklarının hem de yükümlülüklerinin 1 milyar ila 10 milyar dolar arasında olduğunu açıkladı.

YENİ FİNANS DİREKTÖRÜ ATANDI

Şirketin iflas duyurusuyla eş zamanlı olarak stratejik bir hamle gerçekleştirerek, Express Markası Mark Still'i yeni Finans Direktörü (CFO) olarak atadığını duyurdu. Still, bu göreve Kasım 2023'ten bu yana geçici olarak getirilmişti.

express-inc-1-001.webp

MAĞAZA KAPANIŞLARI YAKLAŞIYOR

Express, Salı günü itibariyle mağaza kapanışlarına başlayacak ve yaklaşık 95 Express perakende satış noktasını ve tüm UpWest mağazalarını kapsayacak. Ancak kapanacak mağazaların belirli yerleri henüz açıklanmadı.

Şirketin web sitesinde belirtildiği üzere, Express şu anda Amerika Birleşik Devletleri ve Porto Riko'da yaklaşık 530 perakende ve Express Factory Outlet mağazasının yanı sıra yaklaşık 12 UpWest perakende mağazası işletmektedir.

ZORLUKLARLA BAŞA ÇIKMAK İÇİN HAMLELER

1980'de kurulan şirket, değişen harcama alışkanlıkları ve artan fiyat duyarlılığı gibi zorluklarla karşı karşıya. Bu zorluklarla başa çıkabilmek ve finansal yeniden yapılandırmaya yardımcı olabilmek için Express, mevcut kredi kuruluşlarından 35 milyon dolarlık yeni finansman sağladı.

104504052-gettyimages-690986518-express.webp

SATIN ALMA TEKLİFLERİ VE YENİ YÖNETİM FIRSATLARI

Express, iflas sürecinde normal faaliyetlerini sürdürmeyi hedefliyor ve mahkeme gözetiminde bir satış sürecinin ortasında bulunuyor. Ayrıca, perakende mağazalarının ve operasyonlarının önemli bir kısmının satın alınması için WHP Global liderliğindeki bir konsorsiyumdan bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu aldığını açıkladı.

Etiketler :