Dolar 8,47'yi gördü
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 18.05.2021 10:44

Dolar 8,47'yi gördü

Dolar, Ramazan Bayramı tatilinin ardından yeni güne 8,33 civarında başladı. Gün içinde ise 8,47 seviyelerine ulaştı. Aynı dakikalarda Euro ise 10,12 seviyelerinde güne başlarken en yüksek 10,27'yi gördü.

Geride bıraktığımız haftadan bu yana yükselişini sürdürerek 8-40-8,45 seviyelerinde hareket eden dolar/TL, Ramazan Bayramı'ndan sonraki ilk iş gününde 8,33 seviyelerinde yer alıyor. Dolar gün içinde en yüksek 8,47 seviyelerine ulaştı.

İçişleri Bakanlığı, 17 Mayıs sabah 05.00'ten itibaren uygulanacak kademeli normalleşme tedbirlerine ilişkin genelgeyi açıkladı. Akşam saatlerinde sokağa çıkma kısıtlaması 21.00'de başlayacak. Hafta sonları ise sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Türkiye'de Ramazan Bayramı'nı da kapsayan tam kapanma dönemi de sona erdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabine toplantısına başkanlık edecek. Erdoğan, 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takvimini uygulamaya başlayacaklarını ve bu konudaki ayrıntıları Kabine Toplantısı'nın ardından paylaşacaklarını belirtti.

Piyasalar neyi takip edecek?

Bugün yurt içinde piyasalar Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanacak nisan ayına ilişkin merkezi yönetim bütçe denge tablosunu, TCMB tarafından duyurulacak  mart ayına ilişkin özel sektörün yurt dışından sağladığı kredi borcunu ve TÜİK'in açıklayacağı 'İstatistiklerle Gençlik, 2020' araştırmasını, mart ayına ilişkin 'ücretli çalışan istatistiklerini, nisan ayına ilişkin 'tarım ürünleri üretici fiyat endeksini takip edecek.

Dünyanın gündeminde İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ve dünya genelindeki tepkiler ile koronavirüs salgınına ilişkin gelişmeler yer alıyor.

 

Ekonomi