Dev Bankalara Kötü Haber!

Dev Bankalara Kötü Haber!
Fed ve FDIC, dört büyük bankanın çözüm planlarında zayıflık tespit etti. Eksiklikler için 1 Temmuz 2025'e kadar süre verildi. Diğer dört bankada zayıflık görülmedi.

ABD Merkez Bankası (Fed) ve ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), 2024 yılı çözüm planlarını değerlendirdi. Sekiz büyük bankanın planları incelendi. Dört banka planları 'zayıf' bulundu.

ABD Merkez Bankası (Fed) ve ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), ülkenin en büyük bankalarının iflas raporlarını yetersiz buldu. Fed, bu yıl verilen çözüm planlarının incelenmesi sonucunda dört bankanın planlarında zayıflık tespit etti. Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs ve JPMorgan Chase’in strateji raporları yetersiz bulundu.

ZAYIF PLANLAR İÇİN SÜRE BELİRLENDİ

Fed ve FDIC, mali sıkıntı veya iflas durumunda izlenecek çözüm yöntemlerini içeren raporları değerlendiriyor. Bu değerlendirme kapsamında Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs ve JPMorgan Chase’in planları zayıf bulundu. Eksikliklerin tamamlanması için 1 Temmuz 2025’e kadar süre verildi.

DÖRT BANKADA ZAYIFLIK GÖRÜLMEDİ

Çözüm planları incelenen diğer bankalar olan Wells Fargo, Bank of New York Mellon, State Street ve Morgan Stanley hakkında herhangi bir zayıflık tespit edilmedi. Bu bankalara stratejileri ve kabiliyetlerinin sürekli geliştirilmesine yönelik geribildirim mektupları gönderildi.

Fed ve FDIC, sekiz büyük bankanın iflas durumunda izlenecek strateji raporlarını düzenli olarak inceliyor. Bu yılki incelemelerde dört bankanın planlarında zayıflık bulunurken, diğer dört banka için olumlu geri bildirim verildi. Eksikliklerin giderilmesi için 1 Temmuz 2025 son tarih olarak belirlendi.