CW Enerji Dev Anlaşmayı Saat 08.20'de Duyurdu

CW Enerji Dev Anlaşmayı Saat 08.20'de Duyurdu
CW Enerji, Türkiye'de çatı tipi güneş enerjisi santrali kurma anlaşması imzaladı. Proje, 1.316.000 USD değerinde ve 2024 son çeyreğinde tamamlanması planlanıyor. Anlaşma, CW Enerji'nin 2024 ilk çeyrek cirosuna yüzde 2 olumlu etki yapacak.

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş., Türkiye'de yerleşik bir müşteriyle yeni bir iş ilişkisine imza attı. Anlaşma, çatı tipi güneş enerjisi santrali kurulumu için 1.316.000 USD (KDV hariç) değerinde. TCMB döviz alış kuru ile bu tutar, KDV hariç toplam 43.219.677,2 TL'ye denk geliyor. Projenin, 2024 yılının son çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

dolar.jpg

CW Enerji, bu anlaşmanın 2024 ilk çeyrek cirosuna yaklaşık yüzde 2 olumlu etki yapmasını bekliyor. Proje kapsamında kurulacak olan güneş enerjisi santrali, hem şirketin büyümesine katkı sağlayacak hem de sürdürülebilir enerji kaynaklarının kullanımını artıracak.

ÇATI TİPİ GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ

Anlaşmanın detaylarına göre, çatı tipi güneş enerjisi santrali kurulumu gerçekleştirilecek. Bu proje, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını yaygınlaştırmayı hedefliyor. CW Enerji, güneş enerjisi santrali kurulumunda edindiği tecrübeyi bu projede de kullanacak.

EKONOMİK ETKİLER

Anlaşmanın CW Enerji'nin cirosuna olumlu etkisi olacağı öngörülüyor. Şirket yetkilileri, bu tür projelerin sürdürülebilir enerji kaynaklarının kullanımını artırırken, ekonomik büyümeye de katkı sağlayacağını belirtiyor.

dolar-1.jpg

PROJE TAMAMLANMA TARİHİ

Söz konusu projenin, 2024 yılının son çeyreğine kadar tamamlanması hedefleniyor. Bu süre zarfında gerekli tüm çalışmalar tamamlanacak ve güneş enerjisi santrali faaliyete geçecek.

CW Enerji, yenilikçi projeleriyle enerji sektöründe öncü olmayı sürdürüyor. Şirketin bu yeni projesi, hem ekonomik hem de çevresel açıdan önemli katkılar sağlayacak.