Bakan Şimşek Açıkladı: Devam Edecek!

Bakan Şimşek Açıkladı: Devam Edecek!
Hazine ve Maliye Bakanlığı, turizm beldelerinde yoğun kullanılan işletmelere yönelik denetimlerini sıkılaştıracak. Bakan Şimşek denetim kararları için sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Kayıt dışılıkla mücadelemize her alanda ara vermeden devam ediyoruz" dedi.

Turizm sezonunun başlamasıyla birlikte Hazine ve Maliye Bakanlığı'na bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı ekipleri, sektöre yönelik denetim takvimini oluşturdu.

"DEVAM EDECEK"

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kayıt dışı ekonomiyle mücadeleye verdikleri önemi vurgularken, bu denetimlerin tavizsiz ve kararlı bir şekilde devam edeceğini belirtti. Bakan Şimşek, "Elde edilen sonuçlar üzerine gerekli işlemler yapılacak. Kayıt dışı ekonomiyle mücadelemiz tavizsiz ve güçlü şekilde devam edecek" dedi.

Denetimlerin odağında turizmin kalbi olarak bilinen Antalya, Muğla ve İzmir gibi popüler turizm bölgeleri yer alıyor. Bu bölgelerdeki gece faaliyet gösteren eğlence mekanları, yat turizmi, plaj kulüpleri (beach club'lar), otel ve pansiyonlar gibi işletmeler sıkı denetim altında olacak. Özellikle gece kulüpleri, restoranlar ve beach club'larda hasılat tespitleri yapılacak.