3 Gün Sonra Geçerli Olacak! Akaryakıta 5 Liralık Dev Zam Geliyor

3 Gün Sonra Geçerli Olacak! Akaryakıta 5 Liralık Dev Zam Geliyor
Türkiye'de trafiğe kayıtlı 30 milyon araç bulunurken, araç sahiplerinin korkulu rüyası akaryakıt zamları hız kesmeden devam ediyor. Salı günü akaryakıt fiyatlarına yapılacak zam miktarı kesinleşirken, akaryakıt fiyatlarına ayrıca 3 Temmuz tarihinde ÖTV zammı da yapılacak. İki artışın ardından motorin ve benzin fiyatlarının 5 ile 6 lira arasında zamlanması bekleniyor.

Türkiye'de görülen yüksek enflasyon nedeniyle birçok gider kalemine gün aşırı zam yapılırken, bu artışlardan en çok etkilenenler arasında araç sahipleri yer aldı.

Benzin ve motorin başta olmak üzere her türlü akaryakıt ürününe peş peşe zamlar gelirken, milyonlarca sürücüyü etkileyen yeni zam salı günü yapılacak. Salı günü itibarıyla benzinde 2.01 TL, motorinde 1.69 TL zam yapılacağı öğrenilirken, bu artışların ardından gözler 3 Temmuz'da yapılacak ÖTV zammına çevrilecek.

benzin3.jpgAKARYAKITIN FİYATI 2 HAFTADA EN AZ 5 LİRA ARTACAK

3 Temmuz'da TÜİK tarafından açıklanacak enflasyon verisinin ardından ÖTV'ye yapılacak zamla birlikte akaryakıt fiyatlarının yeniden litrede 3 ile 3.5 TL artması bekleniyor. Böylelikle 2 haftalık zaman dilimi içerisinde benzin ve motorin fiyatları 5 liranın üzerinde artış göstermiş olacak.