Atatürk'ün kurduğu Millet Mektepleri'nin adını alan Mektebim Koleji Yozgat'ta Hizmete Başladı

Atatürk'ün kurduğu Millet Mektepleri'nin adını alan Mektebim Koleji Yozgat'ta Hizmete Başladı
Atatürk'ün kurduğu Millet Mektepleri'nin adını alan Mektebim Koleji, nitelikli eğitim veren kampüslerine Yozgat Sorgun'da bir yenisini ekledi. Eğitim girişimcisi Ümit Kalko tarafından 2011 yılında kurulan ve Türkiye genelinde 50'den fazla kampüse sahip olan Mektebim Koleji, bu yeni açılışla eğitim hizmetlerine devam ediyor.

Adını Atatürk’ün kurduğu Millet Mekteplerinden alan Mektebim Kolejinin nitelikli eğitim veren kampüslerine yenileri katıldı. 2011 yılında Eğitim Girişimcisi Ümit Kalko tarafından kurulan ve Türkiye genelinde 50’nin üstünde kampüsü bulunan Mektebim Koleji, bu kez Yozgat Sorgun’da kampüsünü açtı.

“HEYECANLI VE GURURLUYUZ”

Yozgat’ta nitelikli ve çağdaş eğitimin öncüsü sorumluluğuyla hareket ettiklerini söyleyen Kampüs Yöneticisi Mustafa Şimşek, geleceğin mimarlarının eğitimciler olduğunu belirterek eğitimde sürekli gelişimin ve yenilenmenin önemini vurguladı. Mustafa Şimşek, “Kurulduğu günden bugüne ‘Geleceğin Erdemli Nesillerini Yetiştirmek’ mottosuyla Yozgat Sorgun’da eğitim hizmeti veriyoruz. Bugün burada Mektebim Kolejine dahil olmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Mektebim Koleji Kurucusu ve Eğitim Girişimcisi Ümit Kalko’nun vizyonerliğinde yaptığımız güç birliğiyle 21. yüzyılın yetkinliklerine sahip dünya vatandaşı bireyler yetiştirme amacıyla eğitime değer katacak büyük hedeflerimizi gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

“İLKLERE İMZA ATIYORUZ”

Konuyyla ilgili yaptığı açıklamada, “Geleceğimiz olan çocuklarımız için yorulmak nedir bilmeden çalışıyoruz” diye konuşan Ümit Kalko geçtiğimiz yıl bir ilke imza atarak “Mektebim Koleji Bilim Kurulu”nu hayata geçirdiklerini dile getirdi.

Ümit Kalko konuşmasında şunları ifade etti:

“Kısa bir süre önce Cambridge Üniversitesi’ne bağlı olan dünyanın önde gelen yayıncılık, sınav ve eğitim-araştırma kurumlarından Cambridge University Press & Assessment ile iş birliği anlaşmasına imza attık. Bir ay kadar önce Manchester’da 250 yıllık köklü bir geçmişe sahip Ackworth School ile kapsamlı bir iş birliği projesine imza attık. Yapılan iş birliği kapsamında hazırlık programı, öğrenci değişimi, dil kampları, müfredat paylaşımı ve öğretmen eğitimi konularında iş birliği kararı alındığını vurgulayan Ümit Kalko öğrencilerimiz yapılan iş birliği sayesinde İngiltere’nin en prestijli üniversitelerine aracısız ve ek program olmadan yerleşebilecek. Ayrıca Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te kampüs açtık. Özbekistan’ın seçkin okulları arasında yer alan Al-Farabi International School’ un birikimi ve Mektebim Koleji'nin vizyonu ile bu birleşmenin eğitimde yeni ufuklar açacağına eminiz.”

“ÖĞRENCİLERİMİZİ GİRİŞİMCİLİĞE TEŞVİK EDİYORUZ”

Her biri kendi alanında öncü olan markaların profesyonellerinden oluşan Mektebim Koleji İş Dünyası Kurulu’nun da 14 Kasım 2023 tarihinde yapılan lansman toplantısı ile çalışmalarına start verdiğini söyleyen Kalko, “Türkiye’de farklı alanlarda kendi markasını yaratmış 9 iş insanı ile öğrencilerimizi buluşturacak proje ile 17 yaş ve altındaki gençlerimizi girişimciliğe teşvik etmeyi amaçlıyoruz. İş Dünyası Kurulu ile eş zamanlı olarak Türkiye çapında 17 yaş altı öğrenciler için ‘Bir Fikrin mi Var?’ girişimcilik yarışması düzenledik. Şanlıurfa’ya kadar gelen yüzlerce başvuru içinden finale kalan 24 projeyi geçtiğimiz Cuma günü yaptığımız büyük finalde değerlendirdik. “Bir Fikrin mi Var?” yarışmasının ödül törenini ise gençlerle ile Türkiye’nin başarılı girişimcilerini bir araya getiren ‘Mektebim Zirvedekiler’ programı kapsamında 16 Mayıs 2024 tarihinde Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleştireceğiz” dedi.

“MEKTEBİM, YOZGAT SORGUN’A HAYIRLI OLSUN”

Mektebim Koleji Kurucusu Ümit Kalko, Mektebim Kolejinin güçlenerek büyüdüğünü belirterek, Yozgat Sorgun’da birlikte yeni başarı hikayeleri yazacaklarını söyledi. Kalko, “21. Yüzyılın ihtiyaçlarına cevap verecek insanları yetiştirmek sorumluluğuyla güçlü geleceğe yürüyoruz. Bu vizyon ve misyonla Mektebim Koleji olarak eğitim ve bilimin bayrağını Yozgat’ta dalgalandırmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Mektebim Koleji Yozgat Sorgun Kampüsü, Yozgat’a ve ülkemize hayırlı olsun” diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak:ANKA

Etiketler :