Eczane çalışanlarına ceza yazdıran kaymakam konuştu

Eczane çalışanlarına ceza yazdıran kaymakam konuştu

Müşteri yokken çay içen eczane çalışanlarına sosyal mesafe cezası yazdırdığı görüntülerle gündeme gelen Kaymakam Çorumluoğlu konuştu: "O aylarda ilçemizde günlük vaka sayısı 300 civarındaydı, günde 2-3 kişi hayatını kaybediyordu, denetimleri artırmıştık"

Zonguldak Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, söz konusu denetimin 3 ay önce gerçekleştirdiğini belirterek, kasımda Ereğli’de Koronavirüs vakalarının çok yüksek seviyelerde olduğunu ve bu nedenle denetimleri artırdıklarını söyledi.

Hürriyet’ten İdris Emen’e konuşan Çorumluoğlu, şunları kaydetti:

"O aylarda ilçemizde günlük vaka sayısı 300 civarındaydı. Günde 2-3 kişi koronavirüsten dolayı hayatını kaybediyordu. Bu yüzden kaymakamlık olarak denetimleri sıkılaştırmıştık. O gün yaklaşık bir saatlik denetim yaptık. Denetim sırasında bir eczaneye girdiğimizde üç kişinin sosyal mesafe kuralına uymadan yan yana maskesiz oturduklarını gördük. Çay içtiklerini söylediler. Ben de çay içilse dahi sosyal mesafe kuralına uyulması gerektiğini belirterek yanımdakilere tutanak tutulması talimatını verdim. Onlar da itiraz etmek istediklerini söylediler. Ben de ‘Siz itirazınızı yaparsınız’ dedim. Çünkü itirazın resmi olarak yapılması gerekiyor. Kasımda çekilen bu video dün servis edildi. Ne amaçla servis edildiğini bilmiyorum. Ama kimseye kırgınlığım küskünlüğüm yok. Çalışmalarımıza devam ediyoruz."