Zelenski: Rus senaryosunu bozmalıyız

Zelenski: Rus senaryosunu bozmalıyız
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, Rus ordusunun ülkesine karşı düzenleyebileceği olası saldırılara karşı hazırlık yaptıklarını belirtti.

Gece Telegram hesabından paylaştığı günlük görüntülü mesajında Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, Rusya'ya karşı devam eden savaşta daha fazla destek alınması için bazı ülkelerin liderleri ile telefonda görüştüğünü belirtti.

Zelenski gün içinde Kanada Başbakanı Justin Trudeau, İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ve Norveç Başbakanı Jonas Gahr Store ile ayrı ayrı telefon görüşmesi yaptığını kaydetti.

'Rusya yeni seferberlik hazırlığı içinde'

Rusya'nın Ukrayna'ya karşı yeni seferberlik hazırladığını iddia eden Zelenski, "Şu an, ortaklarımızla birlikte savunmamızı güçlendirmemiz gereken bir andır" ifadesini kullandı.

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik yeni olası saldırılara karşı hazırlık yaptığını belirten Zelenski şöyle devam etti:

"Bu Rus senaryosunu bozmalıyız. Bunun için hazırlanıyoruz. Teröristler kaybetmeli. Yeni saldırılara yönelik herhangi bir girişim başarısız olmalıdır."

Rus ordusunu, Ukrayna'da sivil altyapıya saldırı yapmakla suçlayan Zelenski, Donetsk bölgesindeki Drujkovka şehrinde bulunan "Altaire" buz arenasının dün gece Rus füze saldırısı sonucu yıkıldığını söyledi.

Kaynak:AA

Etiketler :