Zelenski: Orduyu gelecek yıla hazırlıyoruz

Zelenski: Orduyu gelecek yıla hazırlıyoruz
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, Rusya-Ukrayna savaşının sürdüğünü hatırlatarak, orduyu gelecek yıla hazırlamaya devam ettiklerini belirtti.

Gece saatlerinde Telegram hesabından paylaştığı görüntülü mesajıyla ulusa seslenen Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski, ülkesinde Rusya'ya karşı devam eden savaş hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Zelenski, bugün savunma ve güvenlik güçlerinin temsilcileri ile bir araya gelerek cephedeki son durumu ele aldıklarını dile getirdi.

Görüşmede, ordunun gelecek yıla yönelik hazırlıklarını konuştuklarını aktaran Zelenski, "Ukrayna'nın savunma ve güvenlik güçlerini gelecek yıla hazırlamaya devam ediyoruz. Bu belirleyici bir yıl olmalı" dedi.

Ukrayna ordusunun her mevsime hazır olması gerektiğini vurgulayan Zelenski, "Kışın risklerin ne olduğunu, baharda ne yapmamız gerektiğini ve dolayısıyla tüm savunma ve güvenlik sektörünün hangi sonuçları göstermesi gerektiğini biliyoruz" ifadelerini kullandı.

Amaçlarının, Ukrayna'nın tüm topraklarının özgürleştirilmesi olduğuna dikkati çeken Zelenski, 2023 yılına da bu inançla gireceklerini belirtti.

Kaynak:AA

Etiketler :