Venezuela, Chavez'in Anti-Emperyalist Manifestosunun 20. Yılını Kutluyor

Venezuela, Chavez'in Anti-Emperyalist Manifestosunun 20. Yılını Kutluyor
Venezuela'nın başkenti Karakas'ta bir araya gelen binlerce kişi, eski Devlet Başkanı Hugo Chavez'in 20 yıl önce yaptığı konuşmanın yıl dönümünde bir araya geldi. Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro da gösteriye katılarak kalabalığa hitap etti.

Venezüela'nın başkenti Karakas'ta Venezüela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, anti-emperyalist deklarasyonun 20. yıl dönümünü anmak için miting düzenledi. Eski devlet başkanı Hugo Chavez tarafından 2004'te yapılan deklarasyonu anmak adına düzenlenen mitinge vatandaşlar ilgi gösterdi.

1.png

Venezuela, Hugo Chávez'in anti-emperyalist deklarasyonunun 20. yıl dönümünü anıyor. Chávez, Venezuela'nın eski devlet başkanıydı ve anti-emperyalist politikalarıyla tanınıyordu. 1999 yılında göreve geldikten sonra, Latin Amerika'da ve dünya genelinde ABD'nin hegemonyasına karşı çıkan bir dizi politika uyguladı.

2.png

Bu politikalar arasında petrol endüstrisini ulusallaştırma, Venezüella'nın bağımsızlık ve egemenliğini vurgulama, Latin Amerika'da birlik ve işbirliği çağrıları yapma gibi adımlar yer alıyordu.

3.png

Chávez'in anti-emperyalist deklarasyonu, özellikle ABD'nin bölgedeki etkisine karşı duruşunu ve Latin Amerika'da bir alternatif oluşturma çabalarını vurguluyordu. Bu deklarasyonun 20. yıl dönümü, Chávez'in mirasını ve Latin Amerika'da anti-emperyalist mücadeleyi sürdürme çabalarını hatırlamak için bir fırsat olarak görülebilir. Bu dönemde Venezuela'da ve Latin Amerika genelinde anma etkinlikleri, konferanslar veya toplumsal etkinlikler düzenlenebilir.

4.png

Kaynak:AA

Etiketler :