Trump sahalara döndü: Amerika'yı geri alacağız!

Trump, ABD Başkanlığı'nı kaybettikten sonra düzenlediği ilk mitingde "Meclis'i, Senato'yu ve Amerika'yı geri alacağız. Bunu yakında yapacağız" ifadelerine yer verdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 27 Haziran 2021 12:29

ABD eski Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'dan ayrıldıktan sonra düzenlediği ilk mitinginde, son seçimde oyların sayılmasıyla ilgili iddialara yer verirken, Başkan Joe Biden ve Demokrat Parti'nin politikalarıyla ilgili eleştirilerde bulundu.

Ohio'nun Wellington kentinde binlerce kişiye seslenen Trump, Kasım 2020 seçimlerindeki yenilgisine oyların sayılmasındaki hilelerin neden olduğu iddiasını yinelerken, "Seçimleri iki kez kazandık ve üçüncü kez kazanmamız gerekebilir. Bu mümkün" dedi.

Trump, ülkenin güney sınırını geçerek ABD'ye ulaşan mülteci sayısındaki artışa dikkat çektiği konuşmasında, "Ülkemize gelen milyonlarca insan var. Kim olduklarına dair hiçbir fikrimiz yok. Joe Biden bizim yaptığımızın tam tersini yapıyor" ifadelerini kullandı.

"Amerika'yı geri alacağız"

Trump, ABD Başkanı Joe Biden'ı Çin'e "boyun eğmekle" suçlarken performansının dünya sahnesinde "utanç verici" olduğunu söyledi.

Yeniden aday olup olmayacağı konusunda net bir ifade kullanmadığı mitingde, Cumhuriyetçi Parti'nin ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisi'nde çoğunluğu tekrar sağlayabileceği yönünde seçmenleri teşvik edici sözler kullanan Trump, "Meclis'i, Senato'yu ve Amerika'yı geri alacağız. Bunu yakında yapacağız" dedi.