Ruslar Teröristlerin Sorgu Görüntülerini Paylaştılar! Kısa Sürede Böyle Konuşturmuşlar

Moskova'da konser salonuna düzenlenen saldırıda 137 kişi hayatını kaybetti. Saldırganların sorgusu başladı. Zanlılardan biri Türkiye'den geldiğini söylemişti. Sorguda sorulan soru dikkat çekti...

Moskova'da 22 Mart akşamı konser salonunda düzenlenen saldırıyı gerçekleştiren zanlılardan ikisi hakim karşısına çıktı. Rusya devlet medyasının yayınladığı görüntülerde zanlılara "Türkiye'de ne yapıyordun?" sorusu yöneltildi.

Moskova'da geçtiğimiz günlerde konser salonunda düzenlenen ölümcül terör saldırısında soruşturma devam ediyor. 3'ü çocuk olmak üzere 137 kişi hayatını kaybettiği saldırıda zanlılar hakim karşısına çıktı.

moskova2.jpg

TÜRKİYE SORUSU DİKKAT ÇEKTİ!

Moskova'daki konser salonunda 22 Mart akşamı gerçekleşen saldırıya ilişkin iki şüphelinin mahkemeye çıkarıldığı haberleri gündemde. Rus devlet medyasının paylaştığı görüntülerde, zanlılara "Türkiye'de ne yapıyordunuz?" sorusu yöneltildi.

moskova4.jpg

Moskova'da yaşanan ve 137 kişinin hayatını kaybettiği acımasız terör saldırısının ardından soruşturma sürüyor. Şüphelilerden Saidakrami Murodalii Rachabalizoda ve Dalerdjon Barotovich Mirzoyev, Basmanny Bölge Mahkemesi'nde yargılanmaya başlandı.

PENİSE ELEKTİRİK VERİLDİ

saldiri1jpg-5ksndtlsu02a3cixuu1ela.jpeg

Görüntülerde bir spor salonunun zeminine yatırılan Fariddun'un ağzından salyalar çıktığı görülürken bu sırada pantolonunun indirildiği ve penisine elektrik kabloları takıldığı anlaşıldı. Kabloların diğer tarafında ise 80 voltluk pile sahip askeri radyo bulunuyor.

Rus basınında yer alan bazı haberlerde, sanıklardan birinin sorgu esnasında kulağının kesildiği öne sürüldü.

moskova3.jpg

Rus devlet medyası, saldırının şüphelisi olan bir kişiye Türkiye ile ilgili bir soru sordu. Yüzünde darp izleri bulunan zanlılara, "Türkiye'de ne yapıyordunuz?" şeklinde bir soru yöneltildi. Tutuklu şahıs, "Türkiye'de bulunduğum süre zarfında belgelerimin süresi dolmuştu. Sınırı geçerek buraya geldim" şeklinde cevap verdi.

Zanlı, 26 yaşında olduğunu ve adının Shamsutdin Fariddun olduğunu belirtti.

Bazı Rus medya kuruluşları, şüphelilerden dördünün yabancı ülke vatandaşı olduğunu belirtirken, saldırıyı düzenleyenlerden birinin Tacikistan vatandaşı olduğu bilgisini verdi.

Paylaşılan videoda, saldırının gerçekleştiği yerde bulunma amaçları sorulduğunda Fariddun, "Para için insanları vurduk" cevabını verdi. Kendisine 1 milyon ruble teklif edildiğini iddia eden zanlı, paranın saldırıdan önce hesabına aktarıldığını belirtti.

moskova.jpg

NE OLMUŞTU?

Rusya’nın başkenti Moskova’da "Crocus City Hall" adlı konser salonuna 22 Mart akşamı silahlı kişilerce terör saldırısı düzenlendi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, saldırganların otomatik silahlarla salonda rastgele ateş açtıkları görüldü.

Konser salonunun bulunduğu binada çıkan yangın nedeniyle çatı bir süre sonra çöktü. Rusya Soruşturma Komitesi saldırıda 137 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Olayda yüzden fazla yaralı olduğu açıklandı.

Saldırının ardından 11 kişi gözaltına alınmış, Kremlin bu şüphelilerden dördünün saldırıda doğrudan rol aldığını belirtmişti. Olayla ilgisi bulunan herkesin "kaçınılmaz biçimde cezalandırılacağını" söyleyen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen dört kişinin Ukrayna'ya kaçmaya çalışırken gözaltına alındığını öne sürmüştü. Ukrayna ise saldırıyla bağlantısı bulunduğu iddialarını geri çevirdi.

Etiketler :