Putin'den Biden'a: Hollywood maçosu
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 12.06.2021 20:59

Putin'den Biden'a: Hollywood maçosu

Putin, Biden görüşmesi öncesinde dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Washington ile Moskova arasındaki ilişkilerin 'son yılların en düşük seviyesinde' olduğunu belirten Putin, Biden için 'Hollywood maçosu' Putin, Trump için ise 'renkli bir kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Joe Biden ile yapacağı görüşme öncesinde yabancı basına konuştu.

NBC News muhabiri Keir Simmons'a röportaj veren Putin, Washington ile Moskova arasındaki ilişkilerin 'son yılların en düşük seviyesinde' olduğunu belirtti.

'Hollywood maçosu'

Sputnik'te yer alan habere göre Biden'a 'Hollywood maçosu' yakıştırmasını yapan Putin, Biden hakkında endişeli olmadığını söyledi.

ABD Başkanı'nın, kendisini 'katil' olarak nitelendirmesi için de Putin, şunları söyledi: "Görev sürem boyunca, her türlü bahane ve gerekçeyle, farklı çapta ve şiddette her çeşit açıdan ve alandan saldırılara alıştım ve hiçbiri beni şaşırtmıyor."

'Renkli bir kişiliktir'

Eski ABD Başkanı Donald Trump hakkında da dikkat çeken sözler sarf eden Putin "Eski ABD Başkanı Bay Trump'ın olağanüstü, yetenekli biri olduğuna inanıyorum, yoksa ABD Başkanı olmazdı" dedi.

Putin, şunları söyledi: "(Trump) Renkli bir kişiliktir. Beğenir ya da beğenmezsiniz. Ancak, o ABD müesses nizamından çıkmadı, daha önce yüksek düzeyli siyasetin bir parçası olmadı; bazıları bu durumdan hoşlanıyor, bazıları hoşlanmıyor ama bu bir gerçek."

Putin, şöyle devam etti: "(Biden) Farklı bir insan, evet, bazı avantajlar ve dezavantajlar var, ancak benim büyük umudum görevdeki ABD Başkanı tarafından herhangi bir dürtüye dayalı eylemin olmayacağı."