Polonya’dan Türkiye’ye mülteci çıkışı: Belarus ve Rusya ile işbirliği yapıyor

Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, Avrupa'da yaşanan mülteci kriziyle ilgili konuştu. Başbakan Morawiecki, Türkiye'yi Belarus ve Rusya ile iş birliği yapmakla suçlayarak, "Türkiye’nin İstanbul ve Minsk arasında bir koridor oluşturduğunu ve Belarus’un da Polonya sınırına binlerce mülteciyi göndermesine yardımcı olduğunu öne sürdü" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 10 Kasım 2021 18:03
Polonya’dan Türkiye’ye mülteci çıkışı: Belarus ve Rusya ile işbirliği yapıyor

Morawiecki ,"Türkiye’nin hamlelerinin Belarus ve Rusya ile senkronize olduğunu görüyoruz. Bu durum bizi rahatsız ediyor ve bundan memnun değiliz" dedi.

'Yangınlarda Türkiye'ye yardım etmiştik...'

Mülteci krizinden Belarus’u suçlayan fakat bu krizin arkasında esas olarak Moskova’nın olduğunu dile getiren Morawiecki, Ankara’yı da hedef aldı. Sözcü'de yer alan habere göre, Morawiecki, "Bir ya da iki ay önce Türkiye bizimle yakından çalışmak istiyor gibi görünüyordu. Biz yangını söndürmelerine yardım ettik, Türkiye turizminin tanıtımını yapmalarına yardım ettik. Fakat maalesef bunun tek taraflı bir iyilik olduğunu görüyoruz. Bu hoşumuza gitmiyor ve bu durumu Türk dostlarımıza gösteriyoruz" ifadesini kullandı.