Oturuma tuvaletten katılan milletvekili özür diledi

Kanadalı milletvekili Şefkat Ali, meclis oturumuna tuvaletten katıldığı anlaşılınca özür diledi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 11 Mayıs 2022 18:32
Oturuma tuvaletten katılan milletvekili özür diledi

Kanada'nın Liberal Parti milletvekili Şefkat Ali, Zoom üzerinden düzenlenen kapalı bir meclis oturumuna tuvaletten katıldığı anlaşıldı. Durumun öğrenilmesinin ardından vekil özür diledi.

'Aynı hatayı bir daha yapmayacağım'

Oturuma tuvaletten katıldığı, Muhafazakar Partili üyelerin şüphelenmesi ardından anlaşılan Şefkat Ali yaptığı açıklamada, "Bu konuyu son derece ciddiye alıyorum ve aynı hatayı bir daha asla tekrarlamayacağıma söz veriyorum" ifadelerine yer verdi.

Muhafazakarlardan eleştiri

Parlamentoda konuşan Muhafazakar Meclis lideri John Brassard, vekilin bulunduğu ortamdaki eşyaların incelenmesi sonucunda vekilin oturuma tuvaletten katıldığını anladıklarını belirterek, "Parlamentomuzun bir üyesi, Kanada demokrasisinin katedrali olan Avam Kamarası'nın düzenlediği oturuma katılırken sahiden tuvaletteydi" dedi.

'Kamera açmanız gerekmiyorsa açmayın' uyarısı

Ali'nin özrünün yeterli olduğunu ifade eden Meclis Başkan Yardımcısı Chris D'Entremont, uzaktan gerçekleştirilen oturumlara katılan milletvekillerini "daima dikkatli olmaları" konusunda uyararak, "Görüntülü bağlanmanız veya oylamada olmanız gerekmiyorsa kamerayı kapatın" diye ekledi.