Oscar ödül töreni bu yıl tren istasyonunda düzenlenecek
Ekleme: | Güncelleme: 18.03.2021 16:30

Oscar ödül töreni bu yıl tren istasyonunda düzenlenecek

Amerika Birleşik Devletleri’nde 25 Nisanda gerçekleştirilmesi planlanan 93. Akademi Ödül Töreninin koronavirüs önlemleri gerekçesiyle Los Angeles'taki Union Tren İstasyonunda düzenleneceği açıklandı.

ABD'de sinema dünyasının en prestijli ödülleri olan Oscar ödüllerinin düzenleneceği mekan belli oldu. Törenin, koronavirüs nedeniyle alınan önlemler nedeniyle Kaliforniya eyaletindeki Los Angeles kentinde bulunan Union Tren İstasyonunda düzenleneceği açıklandı.

ABD medyası, akademinin koronavirüsle mücadele etmek ve salgının etkileriyle başa çıkmak için yeni yöntemler geliştirdiğini duyurdu. Koronavirüs döneminde sosyal mesafe kurallarını koruma amacıyla kararlaştırılan bu düzenleme ile birlikte aynı zamanda misafirlerin ve sunucuların bilet çekilişi yapmayacağı da belirtildi. Bununla beraber bu yılki yapılan 2 aylık erteleme Oscar tarihindeki dördüncü erteleme olduğu ifade edildi.

Geleneksel partiler ve geziler iptal

Koronavirüs nedeniyle, törende geleneksel hale gelen parti ve gezilerin tamamen iptal edildiği açıklandı. Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi Başkanı David Rubin diğer törenlere benzemeyen bir Oscar şöleni hazırlanması için yapımcı Jesse Collins, Stacey Sher ve Steven Soderbergh’i bir araya getireceğini söyleyerek başka hiç yüz yüze etkinlik yapılmayacağını ifade etti.

Dünya