Operasyonlarını durdurmuştu: McDonald’s temmuzda Rusya’da yeniden çalışacak

Rusya'nın önde gelen gazetelerinden İzvestiya’ya konuşan sektörel kaynaklar, Rusya pazarından çekilen fast food zinciri McDonald’s restoranlarının temmuzda yeniden ülkede çalışmaya başlayacağını açıkladı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 20 Mayıs 2022 01:36
Operasyonlarını durdurmuştu: McDonald’s temmuzda Rusya’da yeniden çalışacak

Rusya'nın Ukrayna'yı 24 Şubat'ta üç koldan kuşatması ardından Rusya'dan çekildiğini duyuran ABD'nin önde gelen fast food zincirlerinden McDonald's, temmuz itibariyle ülkede yeniden hizmet vermeye başlayacak.

İzvestiya’dan Sputnik'in aktardığına göre, sektörden iki kaynak verdiği demeçte McDonald’s’ın temmuzda yeniden açılacağını ve Rus varlıklarını satmak için anlaşma başlatmaya hazır olduğunu belirtti.

Kaynaklar, şu anda restoran ağının satın alınmasıyla Rus ve Kazak iki iş adamının yanı sıra, zinciri Rusya’da geliştiren şirketin yönetiminin ilgilendiği bilgisini verdi.

McDonald’s: Rus şirketi ile anlaştık

Öte yandan McDonald’s Corp şirketi Rusya’daki iş ağını, ilişki içinde olduğu en büyük Rus franchise olan, Aleksandr Govor’a ait GiD şirketi ile anlaştıklarını duyurdu. Anlaşma çerçevesinde Govor şirketin tüm restoran portfolyosunun sahibi olup restoranları yeni bir marka adı altında işletecek. Govor, 2015’ten beri McDonald’s’ın imtiyaz sahibi ve Sibirya’da 25 restoran işletiyor.

McDonald’s 14 Mart tarihinde Ukrayna’yı kuşattığı için Rusya’daki faaliyetlerini durduracağını duyurmuştu. Kararın, operasyonel, teknik ve lojistik zorluklar nedeniyle alındığı kaydedilmişti.