Mescid-i Aksa'dan alevler yükselirken Ağlama Duvarı'nın önünde Kudüs Günü kutlandı!
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 11.05.2021 10:14

Mescid-i Aksa'dan alevler yükselirken Ağlama Duvarı'nın önünde Kudüs Günü kutlandı!

İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları devam ederken, yayınlanan bir videoda Mescid'i Aksa yerleşkesinden alevlerin yükseldiği sırada Ağlama Duvarı'nın önünde fanatik dinci İsrailliler Kudüs Günü'nü kutladığı görüldü.

İsrail polisi ile Filistinliler arasında Mescid-i Aksa'da yaşanan olayların üçüncü gününde, gerilim Gazze Şeridi'ne sıçradı. Hamas, İsrail topraklarına 300 roket atarken, İsrail hava operasyonlarıyla karşılık verdi. İsrail'in hava saldırılarında en az 24 kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı yetkilileri, hava saldırısı sonucunda ölenler arasında 9 çocuk ile yaşlı bir kadının bulunduğunu duyurdu. İsrail Ordusu sözcüsü Jonathan Conricus ise hava saldırısında üç Hamas militanının öldürüldüğünü açıkladı.

Ramazan ayının son cumasında İslami ülkelerdeki bazı insanların Filistin'in bağımsız olması isteğiyle topluca yürüdükleri gün olarak kabul edilen Kudüs Günü, İsrail'de bazı gruplar tarafından 9-10 Mayıs'a denk gelen Altı Gün Savaşı'nın yıl dönümü sebebiyle kutlanıyor. 

İsrail'in Filistin topraklarına yaptığı hava saldırısı esnasında da Mescid-i Aksa'da alevlerin yükseldiği sırada bir grup fanatik dinci İsraillinin Ağlama Duvarı'nın önünde ilahiler eşliğinde Kudüs Günü'nü (Yom Yeruşalayim) kutladığı görüldü. 

Görüntüler sosyal medyada sıkça paylaşılarak kınanırken, Şarkıcı Tarkan'da İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını ve çekilen görüntüleri kınadığı bir paylaşım yaptı.

whatsapp-image-2021-05-11-at-09-48-17.jpeg

 

Dünya