Maymun çiçeği virüsü fetiş festivalinde yayılmış

Belçika'dan bildirilen üç maymun çiçeği virüsü vakasının da fetiş festivaline katıldığı açıklandı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 21 Mayıs 2022 20:54
Maymun çiçeği virüsü fetiş festivalinde yayılmış

Fetiş festivalinin organizatörleri dün yaptıkları açıklamada, Belçika'dan bildirilen üç maymun çiçeği vakasının da liman kenti Anvers'te düzenlenen geniş ölçekli festivale katıldığını ifade etti.

Belçika'daki Darklands Festivali organizatörleri, 5 Mayıs'ta başlayan ve dört gün süren festivale katılanları uyararak, Belçika otoritelerinin bildirilen üç vakayı da festivalle ilişkilendirdiğini aktardı.

Yurtdışından gelenlerin getirdiği düşünülüyor

Festivalin internet sayfasında yapılan açıklamada, "Diğer ülkelerdeki son vakalara bakacak olursak, festivale yurtdışından gelen ziyaretçilerin virüsü taşıdığını düşünmek için sebeplerimiz var. Risk Değerlendirme Grubu, Darklands'ten misafirlerini sözkonusu bulaşma konusunda bilgilendirmesini istedi" ifadelerini kullandı.

Akla gelebilecek her fetiş var

Kendisini 150 gönüllünün çalıştığı, gece partilerinin yanı sıra gündüz ticari aktivitelere ev sahipliği yapan kulüp ve organizasyon olarak tanıtan Darklands'in internet sayfasında, "akla gelebilecek her fetişin bir araya geldiği bir ortam" olduğu ifadesi yer alıyor

Salgının sebebi araştırılıyor

Son günlerde bazı Avrupa ülkelerinden maymun çiçeği virüsü vakaları haberi geliyor. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ise sözkonusu salgının eşcinsel topluluk ile alakası olup olmadığını araştırıyor.