Havalimanında Film Gibi Soygun! Gümrüğün El Koyduğu Malları Çaldılar

Havalimanında Film Gibi Soygun! Gümrüğün El Koyduğu Malları Çaldılar
Brüksel Havalimanı'nda yaşanan inanılmaz olayda, hırsızlar gümrük tarafından el konulan malların saklandığı depoya girerek büyük bir soygun gerçekleştirdi.

Brüksel Havalimanı'nda adeta film gibi bir olay gerçekleşti. Hırsızlar, gümrük tarafından el konulan ve imha edilmesi gereken malların saklandığı depoya girerek büyük bir soygun gerçekleştirdi. Soygunda 269.000 kaçak sigara, 1400 kilogram nargile tütünü, 29 kilogram esrar ve 75 kilogram kokain kesme maddesi olan levamisol çalındı.

1-3.webp

Airport Haber'de yer alan habere göre hırsızların nasıl depoya girdiği ve ne kadar sürede olayı gerçekleştirdikleri tam olarak bilinmiyor. Depoda güvenlik kameralarının olup olmadığı da belirsizliğini koruyor. Güvenlik önlemleri altında bulunan bu depoya yalnızca havalimanı kimliği olan kişiler girebiliyor.

Polis, depoda herhangi bir zorla giriş belirtisi olup olmadığı konusunda bilgi vermeyi reddetti ve bu soruların soruşturmanın bir parçası olduğunu belirtti.

2-3.webp

Bu tür değerli ve kaçak malların saklandığı bir deponun soyulması, Brüksel Havalimanı'ndaki güvenlik zafiyetlerini gözler önüne seriyor. Bir yıl önce de aynı depoda bir hırsızlık olayı yaşanmış ve sigaralar çalınmıştı.