'Genç Putin' Putin ile görüşmeye gidiyor

Son dönemlerde "tarikatını" kurduğu haberleriyle gündeme gelen ABD'li şarkıcı Kanye West, kendisini "Genç Putin" ilan etmesi ardından dikkatleri yeniden üzerine çekti. "Genç Putin" iş ağını genişletmek ve Rus lider Vladimir Putin ile tanışmak için Rusya'ya gideceğini belirtti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Ocak 2022 09:23
'Genç Putin' Putin ile görüşmeye gidiyor

ABD'li şarkıcı Kanye West, son dönemde katıldığı bir podcast yayında, "Ben genç Putin gibiyim. Hatta Vladimir’in ta kendisi olduğumu fark ettim. Bunu ne zaman fark ettiğimi biliyor musunuz? Kültürün petrol, kültürün enerji olduğunu fark ettiğim an. Ben kültürün kralıyım, 20 yıldır öyleyim ve gelecekteki 2 bin yıl da öyle olmaya devam edeceğim" demişti.

Bu açıklamaları ardından yeniden gündeme gelen West, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile tanışmak, moda ve müzik yapımcılığından oluşan iş ağını Rusya’ya doğru genişletmek istiyor.

Rusya'ya yaptırımları 'saçma bulduğunu' söylemişti

Daily Mail’de yer alan habere göre, Rusya’yı 'ikinci evi' haline getirmeyi dört gözle bekleyen West, Ukrayna ile çatışma ortamında Putin destekçisi olmasıyla dikkat çekiyordu. West, Rusya ile ABD arasındaki katı seyahat yaptırımlarını da saçma bulduğunu açıkladı.

West’in stratejik danışmanı Ameer Sudan ve avukatı Scott Balber, şarkıcının Rusya seyahati için koordinasyon çalışmaları yürütüyor.

Kendi 'tarikatını' kuruyordu, Putin'i 'dini konsere' davet edecek

Kim Kardashian ile boşanma aşamasında olan dört çocuk babası West, Rusya’da düzenleyeceği dini konsere Putin’i ‘özel davetli’ olarak çağırmayı da planlıyor. Adını ‘Ye’ olarak değiştiren ünlü şarkıcı, pazar günleri düzenlediği dini konserleri 2019’dan bu yana yapıyor.

Bağımsız aday olmuştu

West, başkanlığı döneminde, Donald Trump’ı desteklemişti. Ancak 2020 seçimlerinde kendisi bağımsız aday olmuş ve seçim yarışına katılmıştı.