Ermenistan'la normalleşme süreci: Viyana'da 3'üncü toplantı yapıldı

Türkiye ve Ermenistan Normalleşme Süreci Özel Temsilcileri Büyükelçi Serdar Kılıç ve Ermenistan Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ruben Rubinyan, bugün Viyana’da bir araya geldi. Dışişleri Bakanlığı, özel temsilcilerin iki ülkenin normalleşme sürecini önkoşul olmadan sürdürmeye yönelik uzlaşılarını tekrarladıklarını bildirdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 03 Mayıs 2022 17:24
Ermenistan'la normalleşme süreci: Viyana'da  3'üncü toplantı yapıldı

Türkiye ve Ermenistan Normalleşme Süreci Özel Temsilcileri Büyükelçi Serdar Kılıç ve Ermenistan Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ruben Rubinyan, bugün (3 Mayıs) Viyana’da görüştü. Dışişleri Bakanlığı tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklama şöyle:

Türkiye ve Ermenistan Normalleşme Süreci Özel Temsilcileri Büyükelçi Serdar Kılıç ve Ermenistan Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ruben Rubinyan üçüncü görüşmelerini bugün Viyana'da gerçekleştirmişlerdir. Özel Temsilciler, iki ülke arasında bu süreç yoluyla tam normalleşmenin sağlanmasına yönelik daha önce ilan edilen hedefi teyit etmişlerdir. Bu kapsamda, somut görüşleri hakkında samimi ve yapıcı görüş alışverişinde bulunmuşlar ve bu yönde somut ilerleme için atılabilecek olası adımları ele almışlardır. Özel Temsilciler, süreci ön koşulsuz olarak sürdürmeye yönelik uzlaşılarını tekrarlamışlardır

dis.jpeg