Erdoğan da oradaydı: BM’de koronavirüs paniği

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da konuşmacı olarak yer aldığı BM kuruluna katılan Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro'nun heyetindeki Sağlık Bakanı Marcelo Quiroga'nın koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 22 Eylül 2021 19:17
Erdoğan da oradaydı: BM’de koronavirüs paniği

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı BM Genel Kurulu'nda ilk konuşmayı yapan Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun heyetinde koronavirüs vakası çıktı.

Brezilya Sağlık Bakanı Marcelo Quiroga'nın koronavirüse yakalandığı öğrenildi. Brezilya tarafından yapılan açıklamada bakanın sağlık durumunun iyi olduğu ve New York'ta izolasyonlu bir şekilde kalmaya devam edeceği belirtildi. Brezilya heyetinin geri kalanının testlerinin ise negatif olduğu duyuruldu.

Sağlık Bakanı Marcelo Quiroga'nın sadece tek doz aşı olduğu ve bunu da ocak ayında yaptırdığı biliniyor. Devlet Başkanı Bolsonaro ise "Aşı tıbbi ve bireysel bir karardır, kimse aşı olmaya zorlanamaz" açıklaması yapmış ve aşı olmadığı, olmayı da düşünmediğini söylemişti.

Kimlerle görüşü?

Marcelo Quiroga'nın Başkan Bolsonaro ile yakın temasta olduğunu gösteriyor. Brezilyalı bir gazeteci de sosyal medya hesabında bakanın ABD Başkanı Biden ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile aynı otelde kaldığını ve Quiroga'nın testinin pozitif çıkmasından önce Boris Johnson'la el sıkıştığını açıkladı.