Dünyayı Ayağa Kaldıran O Görüntülerdeki Kadının Cansız Bedeni Bulundu

7 Ekim Hamas saldırısının sembolü olan 22 yaşındaki Shani Louk'un cansız bedeninin bulunduğu açıklandı. Louk'un yarı çıplak cansız bedeni bir kamyonetin arkasına yerleştirilmiş ve teröristler tükürüp hakaret etmişti. O görüntüler dünyada büyük tepki çekmişti.

İsrail ordusu, 7 Ekim saldırısında Hamas tarafından kaçırılan üç İsrailli rehinenin cansız bedeninin bulunduğunu duyurdu.

Cansız bedeni bulunanlardan birisi de 7 Ekim saldırılarının sembolü olan 22 yaşındaki Alman asıllı İsrailli Shani Louk oldu.

İsrail ordusunun sözcüsü Daniel Hagari, "Shani Louk, Amit Buskila ve İzak Gelernter'in cansız bedenlerine ulaşıldı. Onlar Hamas tarafından 7 Ekim'deki Nova müzik festivalinden kaçarken öldürüldü ve bedenleri Gazze'ye getirildi" dedi.

shani-louk.jpg

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde yarı çıplak vaziyette bir kamyonetin arkasına yerleştirilen Louk'un cansız bedenine tükürmüş ve hakaretler etmişlerdi.

Bu görüntüler dünyanın büyük tepkisini çekmişti.

1-2.jpg

1200 KİŞİYİ ÖLDÜRDÜ

Hamas 7 Ekim'de İsrail'e düzenlediği saldırıda yaklaşık 1200 kişiyi öldürdü 250 kişiyi rehin aldı. Rehinelerin yaklaşık yarısı, çoğu esir takası yoluyla olmak üzere, serbest bırakıldı ancak İsrail hala Gazze'de 100 rehinenin esir olduğunu ve 30 cansız bedenin daha bulunduğunu söylüyor.